M. Morawiecki: nie ma planów nacjonalizacji OFE

04.07.2016 09:25  OFE
M. Morawiecki: nie ma planów nacjonalizacji OFE Mateusz Morawiecki zaprzecza, jakoby rząd planował nacjonalizację śródków zgromadzonych w Otwartych Funduszach Emerytalnych. Wicepremier zapowiedział jednocześnie zmiany w niektórych częściach systemu emerytalnego, tak by - jak mówił szef resortu rozwoju - stał się on bardziej przejrzysty i efektywny.

Mateusz Morawiecki powiedział, że "system OFE dziś nie służy nikomu - ani nie zapewnia wyższych emerytur, ani nie finansuje rozwoju gospodarczego". Jak podkreślił, w planach rządu jest "przekazanie pieniędzy z OFE Polakom", nie podał jednak szczegółów.

Mateusz Morawiecki mówił także o "programie budowy kapitału", którego częścią jest m.in. wprowadzenie powszechnego systemu dobrowolnych, trzeciofilarowych pracowniczych programów emerytalnych w sektorze przedsiębiorstw.

W sobotę, tuż przed zakończeniem obrad V kongresu PiS-u, Jarosław Kaczyński przedstawił delegatom pomysł na wykorzystanie 140 miliardów złotych, które jeszcze zostały w OFE. Nazwał to prezentem dla społeczeństwa.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste