Polacy mogą zmienić decyzję o sposobie przekazywania składki emerytalnej

19.04.2016 16:56  OFE
Polacy mogą zmienić decyzję o sposobie przekazywania składki emerytalnej Jeszcze do końca lipca osoby pracujące i ubezpieczone mogą podejmować decyzję, czy część ich składki emerytalnej ma trafiać do Otwartych Funduszy Emerytalnych czy też na subkonto w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Umożliwia to otwarte na początku tego miesiąca okno transferowe.

Jak przypomina Radosław Milczarski z biura prasowego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, składka emerytalna wynosi obecnie 19,52 procent. Jeśli ubezpieczony podejmie decyzję o przekazywaniu części składki do OFE, wówczas 12,22 procent składki emerytalnej trafi na konto ZUS, 4 ,38 procent na subkonto ZUS, a 2,92 procent na rachunek w OFE.

Oświadczenia o tym, czy składki mają być przekazywane tylko do ZUS-u czy też i do ZUS-u i do OFE nie mogą składać osoby, którym do emerytury brakuje mniej niż 10 lat. W przypadku tych osób w ramach tak zwanego "suwaka bezpieczeństwa" fundusze rozpoczynają stopniowy transfer środków z OFE do ZUS.

Dziś ruszyła kampania Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych pod hasłem "Dodaj OFE". Celem kampanii jest zwrócenie uwagi, że jeszcze do końca lipca otwarte będzie okno transferowe.

Kampania ma być w całości realizowana w internecie na stronie dodajofe.pl. Tam zainteresowani znajdą informacje dotyczące funduszy oraz okna transferowego.
W kampanii mają być wykorzystane kreacje graficzne i krótkie filmy.


IAR  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste