Jesteś w: Strona główna » Giełda » Wiadomości giełdowe » Analizy spółek giełdowych

Akcje Getback S.A. zadebiutowały na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie

17.07.2017 10:48  Analizy spółek giełdowych
Akcje Getback S.A. zadebiutowały na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie Akcje Getback S.A., jednego z wiodących podmiotów na polskim rynku zarządzania wierzytelnościami pod względem wartości zarządzanych aktywów, 17 lipca zadebiutowały na GPW. Do tej pory to drugi debiut pod względem wartości oferowanych akcji w 2017 roku.

W ramach przeprowadzonej pierwszej oferty publicznej akcji przydzielono wszystkie oferowane akcje - 20 mln akcji nowej emisji oraz 20 mln istniejących akcji, należących do spółki DNLD Holdings B.V. (dotychczasowego jedynego akcjonariusza). Inwestorzy instytucjonalni nabyli 37 mln, a inwestorzy indywidualni – 3 mln akcji. Łączna wartość oferty to 740 mln zł.

„Dzisiejszy debiut na GPW to bez wątpienia krok milowy w naszym rozwoju. Duże zainteresowanie inwestorów ofertą świadczy w moim przekonaniu o pozytywnym odbiorze długoterminowych planów całej Grupy. Celem Getback S.A. jest ich jak najszybsza i efektywna realizacja, co ma być związane ze dostarczaniem wartości dla wszystkich akcjonariuszy, w tym nowych, którzy nam zaufali” – powiedział Konrad Kąkolewski Prezes Zarządu Getback S.A.

„Polskie spółki o stabilnych fundamentach, będące  wiodącymi podmiotami na rynku, w pierwszej kolejności stawiają na warszawską Giełdę jako źródło pozyskiwania kapitału. Debiut Getback S.A. to dla nas kolejne w tym roku IPO o dużym znaczeniu, stanowiące potwierdzenie prawidłowości kierunku naszych działań i  potencjału rozwojowego polskiego rynku kapitałowego. Ostatnie półrocze to udany okres na GPW – ożywienie na rynku debiutów oraz wzrost obrotów i indeksów świadczą o ciągłym rozwoju jednej z najbardziej dynamicznych giełd w naszej części Europy” – powiedział Jacek Fotek, Wiceprezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Spółka z emisji nowych akcji w ofercie publicznej pozyskała 370 mln zł, z przeznaczeniem przede wszystkim na nabywanie kolejnych portfeli wierzytelności przez własne fundusze inwestycyjne zamknięte, zarówno w Polsce jak i za granicą. Długoterminowym celem GetBack S.A. jest osiągnięcie pozycji lidera polskiego rynku wierzytelności, a uzyskane środki mają pomóc Spółce w realizacji celu.

„W naszej ocenie mamy przed sobą bardzo dobre lata i chcemy jak najlepiej wykorzystać zaistniałe szanse rynkowe, poparte doświadczeniem, know how i ciężką pracą całego zespołu Getback S.A. Wierzymy, że te i inne aspekty sprawią, że pozytywne zmiany w ramach naszej Grupy będą przebiegać jeszcze szybciej.” – dodał Konrad Kąkolewski.

Oferującym akcje był Haitong Bank S.A. Spółka Akcyjna Oddział w Polsce. Pozostałymi Współprowadzącymi Księgę Popytu byli: mBank S.A., Mercurius Dom Maklerski sp. z o.o., Pekao Investment Banking S.A., Raiffeisen Centrobank AG, Trigon Dom Maklerski S.A. oraz Wood & Company Financial Services A.S., Spółka Akcyjna, Oddział w Polsce. Vestor Dom Maklerski S.A. pełni funkcję Współmenadżera Oferty.


GetBack S.A.


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda