Alior Bank: Raport Futures

02.10.2018 10:57  Analizy spółek giełdowych
Początek tygodnia na krajowym rynku dla FW20, mimo wykazywanej wyższej zmienności w trakcie sesji, ostatecznie przyniósł niewielkie zmiany względem kursu odniesienia.

Od strony wykresu dziennego sytuacja nie jest jednak równie spokojna. W okresie ostatnich 2,5 miesiąca na diagramie jest coraz bardziej dostrzegalny zarys formacji głowy i ramion, obecnie kurs jest w trakcie budowania prawego ramienia. Linia szyi przebiega w pobliżu 2210 pkt. (lekko nachylona do góry), wysokość formacji to blisko 180 pkt. W perspektywie najbliższych sesji powody do niepokoju daje wczorajsza świeca spadającej gwiazdy podkreślająca opór w obszarze lipcowego szczytu. Na wykresie 60-min notowania podtrzymują dolne wyłamanie z wcześniejszego kanału wzrostowego. Na szybszych wybranych wskaźnikach AT są aktywne, rozbudowane, negatywne dywergencje wskazujące na możliwość pogłębienia spadków. 
 
Kontrakty terminowe na główne indeksy z początkiem dnia są lekko poniżej kursu odniesienia. Możliwe zawirowania na parkietach zachodnioeuropejskich mogą jeszcze inicjować wydarzenia we Włoszech, gdzie po wystawieniu projektu przyszłorocznego budżetu rentowności tamtejszych obligacji utrzymują się na podwyższonym poziomie. W związku z tym ryzyko przeceny tamtejszych aktywów kapitałowych z przełożeniem na pozostałą część strefy euro jest nadal duże. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na kolejne wystąpienia szefów regionalnych oddziałów FED oraz spotkanie ministrów w ramach rady ECOFIN.
 

...Więcej informacji w załączniku
 

Alior Bank
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda