Alior Bank: Raport Futures

03.10.2018 08:33  Analizy spółek giełdowych
Wczorajsza sesja przyniosła raptem 3 pkt. zniżkę wyceny FW20 w stosunku do kursu odniesienia. Na wykresie dziennym jest podtrzymana teza kształtowania formacji głowy i ramion z linią szyi przy wartości ok. 2210 pkt. oraz wysokością (potencjałem ruchu) ok. 180 pkt. Obecnie jest faza budowania prawego ramienia.

O ewentualnym załamaniu formacji będzie można mówić w przypadku zdecydowanego przebicia wrześniowego maksimum, czyli 2324 pkt. Wskaźniki AT w tym interwale nie podpowiadają możliwego kierunku najbliższych sesji, RSI jest w strefie neutralnej z lekko spadkową tendencją, MACD pozostaje blisko poziomu równowagi. ADX wskazuje na bardziej wertykalny charakter bieżącej tendencji, co w zasadzie odpowiadałoby charakterowi formacji RGR.

Na wykresie 60-min po wyraźnie spadkowym otwarciu sesji i pierwszych godzinach pogłębienia zniżki, w pozostałej części notowań kurs zainicjował i kontynuował proces odrabiania strat. Jako strefa wsparcia zadziałało zniesienie 61,8% z poprzedzającej tendencji wzrostowej. Kurs pozostaje jeszcze w obrębie wczorajszej luki cenowej, której górna wartość to 2290 pkt. MACD w tym interwale jest bliski przebicia od dołu linii sygnalnej.

Ze strony giełd zachodnich uwagę zwraca wczorajszy historycznie wysoki poziom notowań dla indeksu Dow Jones Ind. S&P500 mający w swojej kompozycji większy udział spółek technologicznych zachowywał dość stabilnie. DAX wykazał niewielką zwyżkę, ale już francuski CAC40 i włoski FTSE-MIB pozostały na lekkim minusie.  Nadal wzrastają rentowności włoskich obligacji osiągając poziom najwyższy od 4 lat – zjawisko negatywne. Kontrakty terminowe na S&P500 z początkiem dnia pozostają stabilne implikując neutralny początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty wskaźników PMI w sektorach usług dla głównych gospodarek, w Polsce zakończy się posiedzenie RPP.


...Więcej informacji w załączniku


Alior Bank

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda