Alior Bank: Raport Futures

30.11.2018 10:07  Analizy spółek giełdowych
Alior Bank: Raport Futures Czwartkowa sesja przyniosła kontynuację zwyżki na krajowym rynku. Zważywszy na pozytywne nastroje, jakie od rana utrzymywały się od środowego popołudnia na parkietach głównie amerykańskich, kurs fw20 po wzrostowym otwarciu z luką cenową w kolejnych godzinach już tylko zyskiwał na wartości.

Wśród spółek indeksu bazowego głównie sektor paliwowy i bankowy wspierał wzrost WIG20. Na wykresie dziennym kurs FW20 białą świecą marobuzu naruszył pierwszy opór w postaci lokalnego maksimum  z początku listopada (2296 pkt.). Wolumen obrotu nieco osłabł w stosunku do środowej sesji, ale nie na tyle aby istotnie podważyć wczorajszy wzrost. Na wskaźnikach AT jest obserwowane wybicie z kanału spadkowego na RSI oraz podtrzymany sygnał kupna na MACD. Na diagramie 60-min notowania dotarły w obszar poprzedniego szczytu (lekkie naruszenie oporu). Uwagę zwracają utrzymujące się sygnały wykupienia rynku na RSI, ale też wysokie wartości ADX wskazują na obecność silnego trendu wertykalnego.

Na giełdach zachodnich, zwłaszcza amerykańskich, środowy optymizm przygasł, wczorajsza sesja pod katem zmian indeksów S&P500 i Nasdaq100 była lekko spadkowa. Niemniej zmiana kontraktów terminowych na indeksy S&P500 i DAX od wczorajszego popołudnia implikuje lekko wzrostowy początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na krajowy odczyt pełnego raportu PKB z kontrybucją poszczególnych elementów oraz szacowany wskaźnik inflacji. W strefie euro również pojawi się szacunkowy odczyt o inflacji oraz dane o bezrobociu.


...Więcej informacji w załączniku


Alior Bank


Notowania fw20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda