Jesteś w: Strona główna » Giełda » Wiadomości giełdowe » Analizy spółek giełdowych

Alior Bank: Raport Rynek Akcji

12.10.2017 10:13  Analizy spółek giełdowych
Sytuacja rynkowa

Wczorajsza sesja była piątą z rzędu wzrostową sesję na krajowym rynku. Za zwyżkę ponownie odpowiada przede wszystkim sektor spółek o największej kapitalizacji – WIG20 pokonał lokalny szczyt z bieżącej hossy (po cenach zamknięcia, jak i intraday z 5 września br.), na mocnym wzroście obrotów (ponad mld zł na samych spółkach z WIG20). Mocną sesję, po wtorkowej korekcie, zaliczył sektor energetyczny (WIG-Energia: +4,09%), który kontynuuje odrabianie sporych strat z września i pierwszego tygodnia października. Na głównych rynkach europejskich sesjach przebiegła dość spokojnie, rynek wyczekiwał na publikację protokołu z ostatniego posiedzenia FED, które jednak nie wniosło wiele nowego (potwierdza duże prawdopodobieństwo podwyżki stopy procentowej w grudniu br.).

Krajowy sektor energetyczny wspierany mógł być wczorajszymi słowami ministra energii, Krzysztofa Tchórzewskiego, m.in. odnośnie ustawy o rynku mocy, która być może zostałaby uchwalona jeszcze w tym roku. Pozytywną informacją dla sektora handlowego mogą być wczorajsze wieczorne doniesienia PAP odnośnie decyzji rządu ws. zawieszenia podatku od sprzedaży detalicznej do końca 2018 r.

Asseco Poland poprzez porozumienie z głównymi akcjonariuszami (pełnomocnictwo do reprezentacji 13,39% głosów na WZA) odzyska kontrolę nad spółką, w której po niedawnej sprzedaży pakietu akcji posiada nadal 26,33%. Odzyskanie kontroli może się wiązać z przywróceniem konsolidacji wyników spółki. Spółka ocenia, że sama wcześniejsza transakcja sprzedaży pakietu akcji zasili zysk netto skonsolidowany (dla akcjonariuszy jednostki dominującej) kwotą 330 do 360 mln zł. Jednocześnie spółka dokonana odpisów wartości niektórych aktywów zagranicznych, głównie zlokalizowanych na wschodniej flance (byłe kraje WNP) oraz Nigerii. Ujemny wpływ tej operacji na skonsolidowany wynik netto jest szacowany na 116 mln zł

Po zamknięciu wczorajszej sesji BUDIMEX poinformował o odnotowanym w III kw. br. skonsolidowanym wyniku na poziomie netto (wzrost o 35% w skali roku).

W kalendarium dzisiejszej sesji uwagę przykuwa m.in. finalny odczyt inflacji konsumenckiej w gospodarce krajowej, dynamika produkcji przemysłowej w strefie euro oraz PPI dla Stanów Zjednoczonych.


...Więcej informacji w załączniku

Alior Bank  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda