Alior Bank: Raport Rynek Akcji

29.12.2017 11:44  Analizy spółek giełdowych
Przedostatnia tegoroczna sesja przyniosła lekki wzrost na krajowym rynku, czego zasługą była dobra postawa spółek z drugiego i trzeciego szeregu kapitalizacji.

Szczególnie jeżeli chodzi o spółki z sWIG80, być może część inwestorów odbudowywała zamknięte w ostatnim czasie pozycje (z uwagi na kwestie „optymalizacji” podatku od dochodów kapitałowych – środa była ostatnim dniem na takie działania). Na rynkach bazowych odmienne zachowanie – osłabienie dolara do euro wspierało amerykańskie indeksy, które zanotowały lekką zwyżkę, a osłabiało sentyment do regionu eurolandu. Dobrze spisał się polski złoty, który zauważalnie umocnił się zarówno do euro, jak i dolara.

Najsłabszym walorem z indeksu mWIG40 był wczoraj PFLEIDERER GROUP. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na Pfleiderer Group S.A. (spółka dominująca w grupie kapitałowej) oraz Pfleiderer Wieruszów Sp. z o.o. (spółka zależna, w której spółka dominująca ma pośrednio 100% udziału) łączną karę w wys. ok. 35,8 mln zł za udział w zakazanym porozumieniu producentów płyt do produkcji mebli (lata 2008 – 2011). Przekładając tę kwotę na kapitalizację spółki, licząc po cenie ze środowego zamknięcia, kara ta stanowiłaby ok. 1,6% kapitalizacji spółki (spadła ona wczoraj więcej, bo o 3,4%). Spółka poinformowała, iż prowadzi analizy mające określić wysokość rezerwy, jaką powinna zawiązać w księgach, ponadto planuje ona złożyć odwołanie od decyzji UOKiK.

Kalendarium dzisiejszej, ostatniej w tym roku, sesji nie obfituje w istotniejsze pozycje cenotwórcze. Uwagę zwraca głównie wstępny odczyt inflacji konsumenckiej w Niemczech za grudzień. Na GPW debiutują dwie spółki, HOLLYWOOD (przenosiny z rynku NewConnect) oraz R22.


...Więcej informacji w załączniku

Alior Bank


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda