Grupa Azoty
PARTNER
SERWISU

Alior Bank: Raport Rynek Akcji

08.02.2018 09:13  Analizy spółek giełdowych
Wczorajszy dzień przyniósł odbicie na europejskich rynkach akcji, w tym na rynku krajowym, co można przypisać wtorkowej poprawie i kontynuacji odreagowania w pierwszej fazie wczorajszej sesji  na rynku amerykańskim.

Amerykanie nie zdołali jednak zamknąć się na plusach, za sprawą słabej końcówki sesji, w konsekwencji S&P500 zamknął się przy dziennym minimum, zniżkując o 0,5%, a o ponad 1% spadł Nasdaq100. Na rynku walutowym zauważalnemu umocnieniu podlegał amerykański dolar, co jednak dzisiaj jest korygowane.

Wczorajsza decyzja RPP o pozostawieniu stóp procentowych bez zmian była zgodna z oczekiwaniami rynkowymi. Retoryka ze strony członków RPP, Łukasza Hardta i prezesa, Adama Glapińskiego, wskazuje na prawdopodobny brak konieczności podwyżki stopy w bieżącym roku (w przypadku Hardta można zauważyć nieco zmienioną, na bardziej gołębią, retorykę).

W dzisiejszych godzinach porannych MBANK podał wstępne dane finansowe za IV kw. 2017 r. Zysk netto okazał się o 3,3% wyższy od konsensusu PAP (jednocześnie wyższy o 6,5% r/r), przy delikatnie wyższym od konsensusu wyniku odsetkowym (który w ujęciu r/r wzrósł o 9,5%) oraz o ponad 3% niższym od konsensusu wyniku z opłat i prowizji (który spadł o 6,8% r/r).

W kalendarium dzisiejszej sesji m.in. decyzja Banku Anglii ws. stóp procentowych i programu QE oraz cotygodniowe dane ze Stanów Zjednoczonych o wnioskach o zasiłek dla bezrobotnych. Uwaga skierowana może być także na publiczne wystąpienia przedstawicieli EBC oraz FED.


...Więcej informacji w załączniku


Alior Bank


Notowania GPW
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda