Jesteś w: Strona główna » Giełda » Wiadomości giełdowe » Analizy spółek giełdowych

Alior Bank: Raport futures

17.07.2017 09:15  Analizy spółek giełdowych
Sytuacja rynkowa

Piątkowa sesja przyniosła niewielkie zmiany na krajowym rynku. Po udanej wzrostowej ofensywie zapoczątkowanej w środę kurs hamuje w obszarze strefy oporu czerwcowego maksimum – 2354 pkt. W układzie 60-min na szybszych wskaźnikach AT pojawiają się negatywne dywergencje w strefach wykupienia rynku sugerujące osłabienie wzrostowego impetu i ryzyko wykonania korekty spadkowej. Wstępnie, o wejściu w fazę korekty powinno przesądzić zejście poniżej piątkowego minimum 2336 pkt. Na wykresie dziennym z punktu widzenia nieco szerszej perspektywy, kurs od połowy maja pozostaje w trendzie bocznym. Bieżące notowania są blisko górnego ograniczenia tej bariery, ale zważywszy na wskazania wykresu 60-min jest ryzyko obsunięcia kursu w kierunku ostatnich dołków 2277 pkt. Ruch horyzontalny potwierdzają niskie wartości ADX, które od kilku tygodni nie przekraczają bariery 15 pkt.

Otoczenie zewnętrzne bardziej sprzyjałoby poprawie koniunktury na krajowym rynku. Kontrakty terminowe na SP500 po piątkowej sesji weszły na nowe historyczne maksima cenowe, niewielki dystans do szczytu pozostawia sobie futures na NASDAQ100. Dla obu tych indeksów to głównie zasługa bardzo dobrego zachowania spółek IT (Microsoft i Facebook na nowych historycznych szczytach).

W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na dane o inflacji w strefie euro oraz wskaźniku aktywności wytwórczej okręgu NY, chociaż nie są to zbyt cenotwórcze doniesienia. W USA powoli rozkręca się sezon publikacji kwartalnych wyników finansowych, dziś m.in. Netflix, jutro Goldman Sachs oraz J&J.


...Więcej informacji w załączniku


Alior Bank


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda