Alior Bank: Raport futures

29.12.2017 09:27  Analizy spółek giełdowych
Przedostatnia sesja w roku nie przyniosła większych zmian na krajowym rynku. Utrzymuje się obniżona zmienność, wolumen obrotu chociaż jest nieco wyższy, to jednak nadal pozostaje znacznie poniżej średniej poprzednich tygodni.

Na wykresie 60-min kurs pozostaje w granicach nowo określonego kanału bocznego o barierach 2463 i 2495 pkt. Minimalny potencjał ruchu po wybiciu będzie wynosił ok. 30 pkt. Osłabienie wzrostowego impetu skutkuje odwróceniem sygnału na MACD. Na diagramie dziennym również niewiele się dzieje. kurs pozostaje w skupisku ostatnich świec utrzymując fazę lokalnej konsolidacji. Fakt wcześniejszego przełamania spadkowej linii oporu wciąż pozostaje bez wpływu na bieżące notowania.

Wśród spółek indeksu bazowego dobre nastroje utrzymują się na KGHM wskutek ostatnich wzrostów cen miedzi, chociaż są lekko tonowane osłabiającym się USD do PLN. Z dzisiejszym porankiem kontrakty terminowe na surowiec lekko słabną co może przełożyć się na niższe otwarcie dla KGHM. Niższe wzrosty cen benzyn w porównaniu z ropą pogorszyły sentyment dla PKN. Natomiast wciąż w dobrej kondycji pozostają największe banki, silne odreagowanie ma również miejsce na akcjach PZU, co zostało zaakcentowane układem zbliżonym do gwiazdy porannej.

Na giełdach amerykańskich nastroje pozostają dość stabilne, chociaż w cenach zamknięcia DJIA wszedł na nowy szczyt. Nasdaq100 jest nadal w korekcie spadkowej. Słabo wypadają giełdy zachodnioeuropejskie, zwłaszcza kontrakty terminowe na Eurostoxx50, które wybijają się dołem z kilkutygodniowej konsolidacji. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty inflacyjne dla Niemiec, chociaż nie będzie to istotnie cenotwórcza informacja.


...Więcej informacji w załączniku

Alior Bank


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda