Alior Bank: Raport futures

08.02.2018 09:11  Analizy spółek giełdowych
W trakcie środowej sesji notowania FW20 odreagowały nieco. Notowania kontraktów wystartowały z poziomu 2 420 pkt. Strona kupująca wyraźnie miała chęć do wzrostu, co jednak nie przełożyło się na wyraźne odbicie, a tylko na ostrożną i niepewną zwyżkę.

Im dłużej trwała sesja, tym wolniejszy przyrost kursu i w efekcie przed godz. 12 ustanowiono dzienne maksimum na 2 441 pkt, które przez całą dalszą część sesji nie zostało pokonane, a jedynie sondowane. FW20 zakończyły handel na pułapie 2 437 pkt (+0,91%), a dzienny wolumen obrotu spadł o prawie 40% do 19,8 tys. sztuk. Środowa sesja była kolejnym dniem bez ważnych publikacji ekonomicznych, w kraju obradowała RPP, która pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie 1,5%.

Wczorajsze odbicie kursu przypomina nieco wymową formację harami. Jednak biały korpus ulokowany w górnej części poprzedniego czarnego, daje kupującym szansę na dalsze wyprowadzenie odbicia. Tutaj jednak pojawia się problem z olbrzymią luką podażową, która zaczyna się na 2 448, a kończy na 2 503 pkt. Cały jej obszar jest oporem, który może wyznaczać nastroje na najbliższe nawet tygodnie. Wczorajszemu odbiciu towarzyszył wysoki, wolumen ale wyraźnie niższy niż we wtorek, co nadal premiuje podaż. LOP wyraźnie spadała, co w połączeniu z odbiciem kursu jest kolejnym sygnałem wspierającym podaż w znaczeniu: zyskowne krótkie pozycje są zamykane, a po długiej stronie rynku nie ma nowego pieniądza. Taki mix może oznaczać jakąś formę przetestowania wspomnianej luki podażowej, a następnie kolejny atak podaży. Kupujący mają jednak na swoim koncie jeden wyraźny argument: dotychczasowa zniżka nie zanegowała głównego trendu oraz obroniona została linia ponad półrocznego wsparcia.

Dziś w kalendarium publikacji o 14:30 pojawi się ważna informacja o initial claims w USA w ubiegłym tygodniu. Przed godziną 10 wypowie się szef Bundesbanku (J. Weidmann). Globalne rynki akcji uspokoiły się nieco, co powinno przełożyć się na spadek zmienności na GPW.

...Więcej informacji w załączniku


Alior Bank


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda