Alior Bank: Raport futures

24.05.2018 12:30  Analizy spółek giełdowych
Środowa sesja przyniosła kontynuację zniżki dla FW20. Wzrost wolumenu potwierdza zwiększoną presję podaży. Obecnie kurs jest blisko marcowego dołka 2194 pkt. Słaby sentyment na krajowym rynku najpewniej można połączyć z gorszymi nastrojami na giełdach zachodnioeuropejskich, które z kolei były pod wpływem wstępnych odczytów wskaźników PMI.

Dla strefy euro wskaźnik wykazuje piąty miesiąc z kolei niższe wartości sugerując osłabienie dotychczas pozytywnej koniunktury w sektorze wytwórczym. W stosunku do wczorajszego popołudnia notowania kontraktów terminowych na główne indeksy lekko zyskują na wartości do powinno przełożyć się na spokojniejsze otwarcie dla FW20.

Na wykresie 60 min po przełamaniu wsparcia z dołka 18 maja została otwarta ścieżka do pogłębienia zniżki. Na podstawie ostatniej korekty wzrostowej wsp. 1,618 określa najbliższy poziom docelowy w pobliżu 2187 pkt. Jeżeli jednak zostanie wykonany zdecydowany powrót ponad 2221 pkt. to te wskazanie będzie anulowane. Na RSI w tym interwale został zasygnalizowany stan wyprzedania rynku, na poprzednich dołkach bariera 30 pkt. często funkcjonowała jako skuteczne wsparcie. Wśród spółek indeksu bazowego mocną presję na WIG20 wywierały spółki energetyczne, na których słaby nastroje powodują ostatnie wzrost cen węgla oraz uprawnień do emisji CO2, nie do końca kompensowane zmianami cen energii.

W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na dane z Niemiec o PKB oraz wskaźniku zaufania konsumentów GfK. Dużą część dzisiejszych doniesień wypełniają wystąpienia przedstawicieli banków centralnych ECB oraz FED, dodatkowo zostanie opublikowany protokół z ostatniego posiedzenia ECB.


...Więcej informacji w załączniku


Alior Bank


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda