Grupa Azoty
PARTNER
SERWISU

Alior Bank: Raport futures

29.05.2018 08:51  Analizy spółek giełdowych
Absencja dwóch głównych ośrodków handlu w USA i UK (święto) wpłynęła na znaczny spadek aktywności wyrażonej obrotami lub zmianami cen na krajowym rynku, gdzie największy udział w obrotach mają właśnie inwestorzy zagraniczni. Dla FW20 kurs pozostaje blisko wsparcia tegorocznych dołków.

Ostatnie trzy świece szpulki (w tym odwrócony młot) wskazują na osłabienie wcześniejszego impety spadkowego, jednak równolegle jest ryzyko, że na wzór formacji „trójki bessy” mogą pozostać jedynie przystankiem przed pogłębieniem spadku. Jeżeli taki scenariusz miałby się pojawić to w pierwszej kolejności musiałoby zostać przełamane wsparcie 2194 pkt. Od strony wskaźników AT, na RSI jest utrzymany kanał wzrostowy, słabiej zachowuje się MACD pozostając poniżej linii sygnalnej. Na wykresie 60-min pozytywnym akcentem jest istotne naruszenie lokalnej spadkowej linii oporu. Wcześniej na szybszych wskaźnikach AT pojawiały się pozytywne dywergencje.

Na giełdach zachodnioeuropejskich, zwłaszcza w strefie euro, dodatkowy niepokój powoduje nieustabilizowana sytuacja polityczna w we Włoszech, co mocno odczuwa przede wszystkim sektor bankowy (indeks Eurostoxx Banks). Jest ryzyko, że te nastroje pośrednio odbiją się na sentymencie do krajowego sektora bankowego. Kontrakty terminowe na DAX i Eurostoxx 50 z początkiem dnia wyraźnie zniżkują implikując spadkowy początek sesji dla FW20.

W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty z USA o zaufaniu konsumentów oraz zmianach cen nieruchomości w głównych metropoliach.


...Więcej informacji w załączniku


Alior Bank


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda