Grupa Azoty
PARTNER
SERWISU

Alior Bank: Raport futures

14.06.2018 08:44  Analizy spółek giełdowych
Wczorajsza sesja nie przyniosła większych zmian w kursie FW20. Na wykresie 60-min notowania pozostają od kilku dni w strefie ok. 30 pkt. konsolidacji cenowej. Z dołu wsparcie zabezpieczenia obszar zniesienie 38,2% z wcześniejszej fali wzrostowej przy wartości ok. 2231 pkt, minima ostatnich notowań to 2229 pkt. Górna bariera to obszar ok. 2258 pkt.

W tej chwili przy podwyższonym wolumenie obniża się LOP będący następstwem rolowania pozycji na kolejna wrześniową serię. RSI pozostaje w strefie neutralnej, MACD jest lekko poniżej linii sygnalnej podejmując próbę powrotu ponad jej przebieg.

Na wykresie dziennym niewiele się zmienia. Skupisko świec o krótkich korpusach w wąskim paśmie cenowym jedynie wskazuje na fakt osiągnięcia lokalnej równowagi. Wśród spółek indeksu bazowego mocny spadek odnotowały akcje CYFRPLSAT, a wynikał on z komunikatu jednego z głównych akcjonariuszy o wystawieniu znacznego pakietu akcji na sprzedaż po cenie 22,5 zł. Zwykle jednak po przeprowadzeniu takich transakcji cena często powraca do wcześniejszych poziomów. Z kolei CDPROJEKT odreagowuje wcześniejsza zniżkę, więcej szczegółów w przedmiocie najnowszej produkcji uwiarygodnia stopień zaawansowania prac, chociaż data premiery nadal jest  nieznana.

Na giełdach amerykańskich wczoraj przeważały niewielkie spadki. Zgodnie z szacunkami została dokonana kolejna podwyżka stóp procentowych przez FED o kolejne 25 pb. Co się jednak zmieniło to liczba prognozowanych podwyżek w 2018r przez bankierów FED, która obecnie wzrosła do 4 z wcześniej szacowanych 3. Zmiana notowań kontraktów terminowych na DAX i SP500 od wczorajszego popołudnia implikuje neutralny początek sesji dla FW20. Po wczorajszym posiedzeniu FOMC dzisiejsza uwagę będzie przykuwać wynik posiedzenia ECB.


...Więcej informacji w załączniku

Alior Bank


Notowania DAX
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda