Grupa Azoty
PARTNER
SERWISU

Alior Bank: Raport futures

22.06.2018 13:11  Analizy spółek giełdowych
Po wzrostowym odbiciu na środowej sesji presja na zwyżkę dość szybko przygasła i wczorajsza sesja zakończyła się niewielkim minusem. Zmienność FW20 w trakcie sesji wynosiła ok. 50 pkt. co także nie jest dużo. Na wykresie 60-min kurs jest w fazie lokalnej konsolidacji.

Swój opór podkreśliło zniesienie 38,2% z wcześniejszej fali spadkowej przy wartości ok. 2137 pkt., kolejna bariera 50% to 2159 pkt. W tym interwale RSI pozostaje w strefie neutralnej, MACD będąc ponad linią sygnalną powoli zbliża się w stronę poziomu równowagi. Na wykresie dziennym wcześniejszy układ zbliżony do gwiazdy porannej, mimo wczorajszej zniżki, podtrzymuje swoją moc. Tym bardziej, że lokalizacja formacji jest przy poziomie wypełnionego już zasięgu spadku z wcześniejszego trójkąta prostokątnego. Na wskaźnikach niewiele się zmienia. RSI, mimo iż odbił od strefy wsparcia ok. 30 pkt., jeszcze pozostaje w kanale spadkowym, MACD nadal pozostaje poniżej linii sygnalnej, pogłębia „minus”.

Na giełdach zagranicznych po wczorajszej sesji przeważały spadki, gorsze nastroje nie ominęły także spółek technologicznych, które w ostatnich dniach pikowały w górę. Kontrakty terminowe na główne indeksy S&P500, DJIA i Nasdaq 100 zgodnie obniżyły kursy. Z dzisiejszym porankiem jest obserwowane próba lekkiego odreagowania.

Silniejsze spadki po wczorajszej sesji odnotowały futures na DAX i Eurostoxx 50. Szczególnie na tym pierwszym pojawia się niebezpieczeństwo wykonania formacji podwójnego szczytu, z której zasięg spadku wynosiłby ok. 600 pkt. przy linii wybicia ok. 12,6 tys pkt. Zmiana notowań futures na DAX i SP500 od wczorajszego popołudnia implikowałaby lekko spadkowe otwarcie dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy przede wszystkim uwagę na odczyty szacunkowych wskaźników PMI dla głównych gospodarek strefy euro oraz USA.


...Więcej informacji w załączniku


Alior Bank


Notowania DAX
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda