Alior Bank: Raport futures

17.07.2018 09:36  Analizy spółek giełdowych
Okres wakacyjny zdaje się być obecny również na krajowym rynku. Na wykresie dziennym od kilku sesji jest budowana lokalna konsolidacja. Oprócz obniżenia zmienności, utrzymuje się także niższy wolumen obrotów. Opadający przebieg średniej ADX potwierdza obecność trendu bocznego. Wskaźnik RSI pozostaje w kształtowanym od dwóch miesięcy kanale spadkowym.

Ciekawsze obserwacje można poczynić na wykresie 60-min. Kurs w trakcie piątkowej sesji wyłamał się dołem z formacji diamentu. Zgodnie z kierunkiem wybicia zachowała się poniedziałkowa sesja, chociaż zarówno w piątek jak i poniedziałek wiarygodność wybicia podważa obniżony wolumen. W tej chwili kurs zbliża się do linii wsparcia poprzedniego dołka (dno diamentu) 2112 pkt. umocnionej obecnością zniesienia 50% z wcześniejszej fali wzrostowej. Uwagę zwraca zachowanie RSI, wskaźnik już przełamał analogicznie określone wsparcie. Lekko zaczyna się podnosić ADX, chociaż pozostając jeszcze poniżej linii DI+ i DI- nadal wskazuje na obecność trendu bocznego. Na podstawie wysokości formacji poziom docelowy jest określony w pobliżu 2075 pkt.

Na giełdach amerykańskich i zachodnioeuropejskich nastroje pozostają neutralne. Zmiana notowań kontraktów terminowych na DAX i SP500 od wczorajszego popołudnia implikuje neutralny początek sesji dla FW20. Pod lekką presją spadkową jest Nasdaq 100. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na krajowe dane z rynku pracy (zatrudnienie i wynagrodzenie w przedsiębiorstwach) oraz dane z USA o produkcji przemysłowej. Dodatkowo będzie miało miejsce wystąpienie szefa FED z raportem półrocznym przed Senatem USA.


...Więcej informacji w załącznikuAlior Bank


Notowania Nasdaq
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda