Alior Bank: Raport futures

18.07.2018 08:22  Analizy spółek giełdowych
Wtorkowa sesja przyniosła niewielką zwyżkę na krajowym rynku. Kurs fw20, mimo wykazywanego początkowo lekko spadkowego nastawienia, pod wpływem rynków zachodnich w ostatnich godzinach notowań poddał się większej presji popytu.

Na wykresie 60- min popołudniowa wolta zdołała przerwać lokalną, spadkową linię oporu (przedłużenie górnego ramienia formacji diamentu). Jednocześnie jako strefa wsparcia został umocniony poziom poprzedniego dołka 2112 pkt. oraz zniesienia 50% z wcześniejszej fali wzrostowej. Sama formacja diamentu jeszcze nie jest przekreślona.

Na wykresie dziennym pojedyncza wzrostowa świeca nie zmienia ogólnego obrazu rynku. Od kilku sesji kurs pozostaje w lokalnej konsolidacji cenowej, średni wolumen obrotu również wyraźnie odstaje od wcześniejszych notowań czym można obciążyć trwający sezon wakacyjny. RSI pozostaje blisko górnego ograniczenia spadkowego kanału, ale jeszcze nie ma przebicia. Jest podtrzymany sygnał kupna na MACD, jednakże niskie i nadal opadające wartości ADX informują o obecności trendu  bocznego.

Na giełdach amerykańskim po krótkim zachwianiu jest obserwowany przypływ sentymentu. Nasdaq100 wchodzi na nowe rekordowe poziomy, ale też szeroki SP500 lub bardziej przemysłowy DJIA również zyskują na wartości. Tło dla obecnych nastrojów tworzą publikacje dobrych wyników finansowych. Europejskie indeksy DAX i Eurostoxx50 również poddają się pozytywnym nastrojom. Zmiana notowań futures na główne indeksy zachodnie od wczorajszego popołudnia implikuje lekko wzrostowy początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy przede wszystkim uwagę na krajowe dane o produkcji przemysłowej oraz w USA o budowie nowych domów.


...Więcej informacji w załączniku


Alior Bank


Notowania fw20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda