Alior Bank: Raport futures

19.07.2018 09:40  Analizy spółek giełdowych
Od blisko 2 tyg. notowania FW20 są w fazie konsolidacji, środowa sesja również przebiegała w tym rytmie. Sezon wakacyjny trwa, w związku z czym aktywność inwestycyjna, również wyrażona w wolumenie obrotów, jest obniżona. Zgodnie z tym średnia ADX informuje o braku trendu wertykalnego.

RSI nadal pozostaje w granicach kanału spadkowego. Na wykresie 60-min wcześniejsza formacja diamentu, z której nastąpiło dolne wybicie, jak na razie wywiera bardzo ograniczony wpływ na przyszłe notowania. Dla prób obsunięcia kursu pierwszym wsparciem jest 2112 pkt. (dołek z 9 lipca), które dodatkowo umacnia zniesienie 50% z wcześniejszej fali wzrostowej.

Wśród spółek indeksu bazowego nadal mizernie zachowują się banki, BZWBK i MBANK po czerwcowym obsunięciu kursu pozostają w strefach konsolidacji. Większe PEKAO oraz PKOBP są w trendach spadkowych, obecnie brak wyraźnych sygnałów na rychły zwrot. W zastoju pozostaje też energetyka, natomiast ciekawa rozgrywka toczy się dla PKNORLEN, gdzie ruchem bocznym następuje przerwanie wielomiesięcznego kanału spadkowego i być może jest to budowana baza pod przyszły odwrót. Niekwestionowanym liderem pozostają akcje CDPROJEKT, które są już na 5 pozycji pod względem udziału w WIG20, jednocześnie są ostatnio najchętniej handlowanymi akcjami (najwyższa wartość obrotu). Wciąż niepewna data premiery gry Cyberpunkk 2077 może jednak w którymś momencie ostudzić zapał kupujących, zwłaszcza jeżeli przebudzą się z letargu pozostałe spółki WIG20.

Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy giełd zachodnich implikuje neutralny początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyt indeksu wskaźników wyprzedzających w USA oraz cotygodniowe dane o nowych wnioskach o zasiłek dla bezrobotnych.


...Więcej informacji w załącznikuAlior Bank


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda