Alior Bank: Raport futures

20.07.2018 10:11  Analizy spółek giełdowych
Na krajowym rynku trwa proces lokalnej konsolidacji notowań. Od ponad 2 tygodni kurs pozostaje w stałym ok. 40-50 pkt. przedziale. Obniżoną aktywność inwestycyjną powodowaną zapewne okresem urlopowym potwierdzają też obniżone średni obroty, w większym stopniu na rynku terminowym niż kasowym.

Mimo to LOP sukcesywnie rośnie sprawiając wrażenie budowania po obu stronach barykady pozycji pod oczekiwane wybicie. Względem tego, ruch po ewentualnym wyłamaniu będzie w pierwszej fazie dodatkowo przyspieszany zleceniami obronnymi (stop loss), dla których obniżająca się zmienność (np. ATR) determinuje niezbyt odległe od bieżących notowań limity aktywacji.

Na wykresie 60-min obecność trendu bocznego jest jeszcze wyraźniejsza. Z jednej strony wpływ wcześniejszej formacji diamentu zdecydowanie wygasa i szansę realizacji formacji istotnie osłabły, z drugiej strony kurs przeszedł w tendencję horyzontalną, dla której na podstawie ostatnich ekstremów cenowych można oznaczyć lekko opadający kanał. Górna linia łagodnie schodzi w stronę 2140 pkt, podstawa zmierza do 2100 pkt. Wskaźnik ADX pozostając przy obniżonych wartościach poniżej 20 pkt. oraz poniżej przebiegu linii DI+ i DI- również informuje o braku trendu wertykalnego.

W zakresie spółek indeksu bazowego lekko wzrostowe poruszenie jest obserwowane dla PKNORLEN, przybliżając ostateczne wyjście z kilkumiesięcznego kanału spadkowego. Poprawa sentymentu e ma miejsce w spółkach finansowych, głównie PZU, którego kurs zbliża się do testowania linii szczytów z ostatnich trzech miesięcy. 

Zmiana notowań kontraktów terminowych na DAX i SP500 od wczorajszego popołudnia implikuje neutralny początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy głównie uwagę na krajowe dane o sprzedaży detalicznej.


...Więcej informacji w załączniku


Alior Bank


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda