Jesteś w: Strona główna » Giełda » Wiadomości giełdowe » Analizy spółek giełdowych

Alior Bank: Raport rynkowy

17.02.2017 12:44  Analizy spółek giełdowych
Informacje gospodarcze  
Z kraju:

 
Dziś o 14:00 podane zostaną dane o produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej za styczeń (prognoza dla produkcji +8,1% r/r, a dla sprzedaży +7,7% r/r).
 
Optymalny byłby możliwie niski wzrost cen i możliwe niska cena pieniądza, ale nie można wykluczyć ewentualnej podwyżki stóp procentowych jeszcze w 2017 r. – powiedział K. Zubelewicz, członek RPP. Dodał, że przy trwale utrzymującej się wysokiej inflacji, spodziewałby się głosowań nad podwyżką stóp procentowych.
 
Wysoki odczyt inflacji za styczeń nie stanowi zaskoczenia. W dalszej części roku powinien nastąpić jej spadek – powiedział K. Zubelewicz, członek RPP. Jego zdaniem, niska inflacja jest dobra dla gospodarki i rozważyłby obniżkę celu inflacyjnego.
 
Wzrost PKB w 2017 r. zakładany przez MF na poziomie 3,6% jest w zasięgu możliwości – powiedział K. Zubelewicz, członek RPP. Jego zdaniem, odbicie w inwestycjach może nastąpić do końca III kwartału.
 
W lutym nastąpi wzrost bezrobocia, ale nie będzie on większy niż w styczniu - powiedział wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej S. Szwed.
 
MF sprzedało w czwartek obligacje OK0419 / PS0422 / WZ1122 / WZ0126 / DS0727 / WS0447 za łącznie 7 mld zł przy popycie 12,86 mld zł - podało Ministerstwo Finansów.
 
Po czwartkowym przetargu MF sfinansowało 43% potrzeb pożyczkowych na 2017 r. - poinformował P. Nowak, wiceminister finansów. Dodał, że podaż obligacji na rynku krajowym w najbliższych miesiącach powinna być nieco mniejsza.
 
Ze świata:

 
Prezydent USA D. Trump podpisał w czwartek ustawę o zniesieniu ograniczeń w sferze wydobycia węgla kamiennego wprowadzonych uprzednio przez prezydenta B. Obamę. Spełnił tym samym kolejną obietnicę złożoną w trakcie kampanii wyborczej.


...Więcej informacji w załączniku


BM Alior Bank


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda