Grupa Azoty
PARTNER
SERWISU

Alior Bank: Rynek akcji

22.06.2018 13:28  Analizy spółek giełdowych
Po imponującym, środowym odbiciu wzrostowym, wczorajsza  sesja przyniosła niewielkie ochłodzenie na krajowym rynku, które zresztą było zgodne z globalnym rytmem, gdzie spadki odnotowały zarówno indeksy giełd wschodzących jak i rozwiniętych.

W USA nastroje lekko pogorszyło orzeczenie Sądu Najwyższego dopuszczającego możliwość dodatkowego opodatkowania sprzedaży, nawet przy fizycznej nieobecności sprzedającego w danym stanie, co jednoznacznie może uderzyć z sklepy internetowe. Ponadto jako jedna z pierwszych ofiar wojny handlowej jawi się koncern Daimler, mimo iż z siedzibą w Niemczech, to jednak cześć produkcji ma w USA, i właśnie ona podlega restrykcjom celnym ze strony Chin.

Spółka zapowiedziała, że względem tego szacuje gorszą sprzedaż i niższy wynik operacyjny. Również w Europie Zachodniej miała miejsca mocna obniżka głównych indeksów. Na DAX pojawia się zagrożenie podwójnym szczytem. Oprócz casusu Daimler, niewykluczone, że rosną obawy o podobną do Chin eskalację wojny handlowej z USA. Od dziś obowiązują nowe karne cła wprowadzone przez UE na amerykańskiego produkty do wartości 2,8 mld eur, które obejmują głównie produkty spożywcze, wyroby metalowe, odzież i artykuły motoryzacyjne. Decyzja o dodatkowej taryfie na eksport z USA o wartości 3,6 mld euro zostanie podjęta później.


...Więcej informacji w załączniku


Alior Bank


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda