Alior Bank: Rynek akcji

04.10.2018 09:47  Analizy spółek giełdowych
W środę indeksy europejskie, w tym krajowy WIG, zanotowały umiarkowaną zwyżkę, a sentyment wspierały doniesienia włoskich mediów, iż włoski rząd zgodził się obniżyć cele deficytu budżetowego na lata 2020 i 2021, jako ukłon w stronę UE.

Rentowność 10-letnich włoskich obligacji skarbowych, swoisty barometr percepcji ryzyka, spadła wczoraj o kilkanaście pkt. bazowych. Z krajowego rynku kolejna bardzo dobra sesja sektora energetycznego (WIG-Energia: +4,9%), która w ostatnich kilkunastu sesjach nadrabia straty względem szerokiego rynku. Krajowe banki wczoraj z umiarkowaną zwyżką, paliwa sektorowi nie dostarczył RPP, który – jak można było zresztą oczekiwać – utrzymał stopy procentowe oraz gołębią retorykę.

Na rynku amerykańskim sesja niewielkich wzrostów głównych indeksów, na uwagę zasługują bardzo mocny odczyt amerykańskiego ISM dla sektora usług (61,6 vs. prognozowane 58,0; historycznie rekordowy poziom) oraz mocniejszy od konsensusu odczyt w raporcie ADP, stanowiący przedsmak piątkowych, oficjalnych danych z amerykańskiego rynku pracy. Czynniki te mogły stać za silnym wzrostem amerykańskich 10-letnich obligacji skarbowych, które wyszły wczoraj na nowe lokalne maksima, po wzroście o kilkanaście pkt. bazowych, prowokując udaną sesję na podmiotach finansowych a słabszą m.in. na spółkach użyteczności publicznej. W kalendarium na dziś uwagę zwraca szereg danych z amerykańskiej gospodarki (dynamika zamówień na dobra trwałego użytku oraz w przemyśle).


...Więcej informacji w załączniku


Alior Bank


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda