Alior Bank: Rynek akcji

30.11.2018 10:09  Analizy spółek giełdowych
Alior Bank: Rynek akcji Czwartek przyniósł kontynuację wzrostów na krajowym rynku. Trzecią sesję z rzędu zyskiwały zarówno spółki z segmentu małej, średniej jak i dużej kapitalizacji. Wsparcie napłynęło „zza oceanu” w postaci środowej gołębiej w wymowie retoryki w trakcie wystąpienia publicznego szefa FED, Jerome’a Powella, co osłabiło dolara i generalnie sprzyja rynkom wschodzącym.

Z perspektywy sektorowej dobrze spisały się wczoraj przede wszystkim krajowe banki, silne wzrosty kontynuuje także PKN Orlen (kurs spółki znajduje się na tegorocznych maksimach). Na Wall Street lekka korekta środowego, najsilniejszego od marca br., wzrostu. Na rynku surowcowym odbicie cen ropy naftowej, chociaż w trakcie dnia ropa notowała zniżkę (pojawiły się sygnały, iż Rosja może chcieć ograniczyć wydobycie surowca, co poprawiło notowania ropy).

W kalendarium na dziś zwracamy uwagę na dane z krajowej gospodarki (pełny raport PKB, wstępny odczyt inflacyjny za listopad), wstępny odczyt inflacyjny ze strefy euro a także opublikowane już rządowe PMI dla Chin – rozczarował odczyt zarówno dla sektora przemysłowego, jak i usługowego. Ten pierwszy znalazł się na poziomie 50,0, co oznacza stagnację w sektorze. Dziś rozpoczyna się także szczyt G20 w Argentynie, w trakcie którego zaplanowane jest (na jutro) spotkanie przywódców Stanów Zjednoczonych i Chin, co jest okazją do rozmów nt. obustronnego handlu.


...Więcej informacji w załączniku


Alior Bank


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda