BDM: AmRest Raport Analityczny "Kupuj"

01.02.2018 09:38  Analizy spółek giełdowych
Rozpoczynamy pokrywanie AmRest od zalecenia Kupuj i wyznaczamy cenę docelową na poziomie 500,7 PLN/akcję. Uważamy, że sygnalizowana przez zarząd spółki relatywnie płaska EBITDA w 4Q’17, jest już uwzględniona w kursie. Po pozytywnym odczycie sprzedażowym za 4Q’17 (+25% r/r), oczekujemy że restaurator wykorzysta sprzyjające otoczenie makro i utrzyma tendencje przychodowe również w kolejnych okresach. 

Liczymy także, że dynamiczny rozwój organiczny (w modelu ok. 290-300 lokali) oraz optymalizacja nabytych w ’17 biznesów (efekt widoczny w pełni w ’19) przełożą się na wysokie dwucyfrowe dynamiki EBITDA już od początku ’18. Wsparciem
dla ekspansji spółki powinna także być polityka właścicieli głównych marek w portfolio, czyli Yum! i Starbucks. Tym samym, mając na względzie mocno wzrostowy profil biznesu grupy, z optymizmem zapatrujemy się na ścieżkę wynikową.

Warto zauważyć, że w przypadku realizacji naszych założeń, AmRest może zaprezentować w ’18 jedną z najwyższych rocznych dynamik EBITDA spośród podmiotów, które działają na rynku międzynarodowym. Z czynników ryzyka dostrzegamy m.in. sytuację na rynku pracy, mniejszym zagrożeniem z kolei jest w naszej ocenie zakaz handlu w niedziele (szacujemy, że grupa może utracić ok. 2-3 % rocznej sprzedaży, co powinno być łagodzone przez mniejsze koszty).

Więcej informacji w załączniku

Dom Maklerski BDM SA

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda