Jesteś w: Strona główna » Giełda » Wiadomości giełdowe » Analizy spółek giełdowych

BDM: SELENA FM Raport Analityczny "Sprzedaj"

13.09.2017 09:16  Analizy spółek giełdowych
Kurs Seleny FM wrócił w ostatnich tygodniach w okolice poziomów, przy których wydawaliśmy naszą ostatnią rekomendacje dotyczącą spółki (Kupuj z lipca 2016 przy kursie 17,1 PLN). Na przestrzeni ostatnich miesięcy branża chemii budowlanej doświadcza mocnego wzrostu cen podstawowych surowców. 1Q’17 nie przyniósł jeszcze odzwierciedlenia tego efektu w wyniku operacyjnym Seleny (spadek marży brutto został przykryty przez duży wzrost sprzedaży).

Uważamy jednocześnie, że wyniki 2 i 3Q’17 znajdą się pod mocną presją spadającej marży brutto (efekt dodatkowo wzmocniony będzie przez wysoką bazę z 2016 roku). Zwracamy uwagę, że indeks cen chemii budowlanej publikowany przez PSB nie wskazuje na razie na poważniejsze korekty cenników w górę (z informacji prasowych wynika, że niektórzy producenci podwyższali ceny w czerwcu/lipcu’17, jednak część zwyżek surowców jest brana na własne barki).
Spodziewamy się, że w 2 i 3Q’17 spółka pokaże spadek oczyszczonej EBITDA r/r. W tej sytuacji nie widzimy podstaw, by utrzymywać nasze poprzednie zalecenie. Obniżamy cenę docelową do 15,4 PLN i wydajemy zalecenie Sprzedaj.
 
Nasza prognoza na 2017 zakłada spadek marży brutto ze sprzedaży z 33% do 30%, zwracamy jednocześnie uwagę, że przy poprzednim okresie mocnych zwyżek cen surowców (lata 2011-12) marża kurczyła się nawet do 27-28%. Poprawy sentymentu do spółki spodziewalibyśmy się dopiero przy korekcie na rynku surowców, dodatkowym katalizatorem mogłaby być także spłata obligacji przez głównego akcjonariusza (w 2015 roku Selena FM objęła obligacje o wartości 60
mln PLN, wyemitowane przez AD Niva – termin ich spłaty upływa z końcem 2017 roku, w modelu uwzględniamy ich spłatę).
 
Więcej informacji w załączniku
 
Dom Maklerski BDM SA

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda