BDM: TRAKCJA Raport Analityczny "Kupuj"

05.02.2018 09:24  Analizy spółek giełdowych
Podtrzymujemy naszą ostatnią rekomendację Kupuj. Cenę docelową lekko podnosimy do 8,4 PLN z 8,3 PLN poprzednio. Od 4Q’17 baza wynikowa (początkowo na wynikach raportowanych) robi się już mało wymagająca, dodatkowo spółka w ostatnich latach zawiązywała sporo rezerw, które mogą zostać odwrócone przy korzystnych rozstrzygnięciach (w grudniu spółka poinformowała o ugodzie z PKP PLK, która doda w 4Q’17 do wyniku 13 mln PLN brutto). 

Obecna kapitalizacja Trakcji to ok. 370 mln PLN, a dług netto 58 mln PLN (sezonowo na koniec roku powinien być niższy ze względu na zmniejszenie zaangażowania w kapitał obrotowy). Zwracamy uwagę, że spółka jest dobrze przygotowania sprzętowo do realizacji inwestycji (wartość środków trwałych to 270 mln PLN) i raczej nie podchodziła agresywnie do zdobywania kontraktów kolejowych. Zwracamy uwagę, że ostatnie zakupy akcji przez insiderów w listopadzie miały miejsce w przedziale 7,6 - 8,1 PLN.

Spółka poinformowała też w 4Q’17 o podpisaniu kontraktu na Litwie, co może naszym zdaniem być sygnałem powolnego odwracania się słabości tego rynku w 2018 roku. Liczymy też na kontynuację wysokiego poziomu nowych kontraktacji w przetargach kolejowych w Polsce na przestrzeni bieżącego roku (plan PKP PLK opiewa na 14 mld PLN).
 
Po publikacji rezultatów za 1-3Q’17, które były najsłabsze w tym okresie od 2011 roku, kurs akcji spółki spadł do poziomów najniższych od 2013 roku. Doprowadziło to sytuacji, w której bieżące EV spółki niewiele przewyższa sumę środków trwałych oraz kapitału obrotowego netto (270 + 105 mln PLN, do tego można doliczyć jeszcze np. 21 mln PLN nieruchomości
inwestycyjnych).

Ostatni raz porównywalna sytuacja miała miejsce właśnie w okolicach 1H’13. Zwracamy jednocześnie uwagę, że w sytuacji, gdy spółki takie jak Torpol, ZUE czy Budimex zbudowały już raczej dość satysfakcjonujące poziomy portfeli zleceń, Trakcja (z backlogiem na poziomie 1,9 mld PLN) nadal stoi przed potencjałem zdobycia w okresie 2018-19 nowych
kontraktów w obszarze kolejowym oraz odbudowania swojej pozycji na Litwie, przy
jednoczesnym uwzględnianiu aktualnych warunków kosztowych. 

Więcej informacji w załączniku
 
Dom Maklerski BDM SA

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda