BM Alior Bank - Raport Futures

31.01.2019 09:09  Analizy spółek giełdowych
BM Alior Bank - Raport Futures Środowa sesja przyniosła dalsze obsunięcie notowań zapoczątkowane w ostatni piątek. Na wykresie 60-min kurs FW20 został zepchnięty w stronę zniesienia 38,2% z poprzedzającej fali wzrostowej. Wsparcie przy tej wartości (2359 pkt.), mimo chwilowego naruszenia, zostało obronione.

Natomiast w szerszym spojrzeniu wyłania się obraz przypominający formację głowy i ramion. Bieżące notowania naruszają przebieg linii szyi, potencjał ruchu określony wysokością głowy wynosi ok. 70 pkt., co od linii wybicia określałoby poziom docelowy w pobliżu 2290-95 pkt. Wczorajsza zmiana obrotów nie potwierdza jeszcze prób dolnego wybicia, aczkolwiek nadal jest obserwowany przyrost LOP. W węższym spojrzeniu względem ostatnich dołków pojawiają się pozytywne dywergencje sugerujące wzrostowe odbicie.

Na wykresie dziennym kurs pozostaje w granicach blisko 3 miesięcznego kanału wzrostowego. Dolne ograniczenie zbliża się do poziomu 2330 pkt. nietrudno dostrzec, że ewentualna realizacja formacji RGR na diagramie 60-min istotnie zagrozi dotychczasowym granicom kanału wzrostowego. Zmiana notowań kontraktów terminowych na S&P500 i DAX od wczorajszego popołudnia jest dodatnia (zwłaszcza dla S&P500) implikując wzrostowy początek sesji dla FW20. Bardziej bycze nastroje w USA można powiązać z komunikatem po wczorajszym posiedzeniu FOMC (stopy procentowe bez zmian), gdzie usunięto względem poprzedniego komunikatu sformułowanie o pewnych, kolejnych podwyżkach stóp procentowych.

Zobacz także: Nadal brak kierunku na Wall Street

W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na krajowy wstępny szacunek PKB w IV kw oraz analogiczne dane dla strefy euro. W USA pojawią się odczyty inflacyjne (PCE) oraz dane o dochodach i wydatkach ludności.

FW20 w układzie dziennymFW20 w układzie 60-minutowym
Zobacz także: WWK spadł o 0,3 pkt w I, firmy czują spadek koniunktury w Europie


BM Alior Bank


Zobacz także inne materiały wideo:

Albert "Longterm" Rokicki, #109 PYTANIA DO LONGTERMA (18.01.2019)   Czy awans Polski w FTSE Russell wpłynie na wycenę polskich spółek
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda