BM Alior Bank - Raport Futures

31.07.2019 12:28  Analizy spółek giełdowych
BM Alior Bank - Raport Futures Sytuacja rynkowa

W trakcie wczorajszej sesji notowania kontraktów terminowych wystartowały z neutralnego pułapu 2 266. W początkowej fazie sesji strona popytowa spróbowała wyprowadzić odbicie osiągając jedynie poziom 2 271, po czym podaż przejęła inicjatywę. Systematyczna przecena trwała przez cały dzień, sprowadzając na zamknięciu kurs pułap 2 255 (-0,49%). Dzienny wolumen obrotu wzrósł o 1/4 do 11 tys. W USA podano indeks zaufania konsumentów Conference Board za lipiec, który zaskakująco wzrósł do 135,7 (konsensus 125).

Zobacz także: Ostatni dzień lipca i decyzja FOMC


 
Odcięcie dywidendy od akcji PKOBP osłabiło WIG20, co również rzutowało na nastroje na fw20. Notowania kontraktów dotarły na zamknięciu do ważnego wsparcia na 2 257, które wyznacza dolny zakres dwumiesięcznej konsolidacji. Jeśli popyt nie wybroni się na tym poziomie, to następna strefa wsparcia znajduje się w okolicy 2 220-26, a kolejna to 2 152.

Dzisiejsza sesja jest ważna ze względu na posiedzenie Fed. Wieczorem Rezerwa Federalna ogłosi decyzję odnośnie stóp procentowych. Szeroki konsensus rynkowy zakłada obniżkę stóp o 25 p.b. Kluczowe dla nastrojów rynkowych będzie także wystąpienie szefa Fed na późniejszej konferencji, które rzuci nieco więcej światła na dalsze możliwe ruchy FOMC. W strefie euro dziś podany zostanie wstępny odczyt PKB w II kw. (konsensus 1% r/r), a w USA raport ADP za lipiec (konsensus to utworzenie 150 tys. nowych miejsc pracy).
 
FW20 w układzie dziennym


FW20 w układzie 60-minutowym

 

BM Alior BankPaweł Szczepanik przedstawia: PROSTE NARZĘDZIA W ANALIZIE TECHNICZNEJ | Analiza techniczna   STARFUNDS PRZEŚWIETLA FUNDUSZE: Baltic Capital TFI SA
 

Notowania fw20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda