BM Alior Bank - Raport Futures

21.08.2019 10:00  Analizy spółek giełdowych
BM Alior Bank - Raport Futures Sytuacja rynkowa

Wtorkowa sesja przyniosła ledwie kilkupunktową zwyżkę na krajowym rynku, również zmienność w trakcie sesji byłą dość niska. Tymczasem na głównych giełdach zagranicznych większość szerokich indeksów zniżkowała. Na wykresie dziennym kurs FW20 (w wersji kontynuacyjnej) podtrzymuje odbicie z ubiegłorocznego, lipcowego dołka. Natomiast układ podstawowych wskaźników mocno przypomina sytuację z maja br.: RSI powoli wychodzi ze strefy wyprzedania rynku, MACD zakręca w stronę linii sygnalnej, dla DMI linia DI- schodzi poniżej średniej ADX. Taki układ ma szansę zainicjować mocniejsze odbicie. Na wykresie 60-min notowania z poprzedzającej tendencji spadkowej przechodzą w trend boczny. Uwagę zwraca RSI poruszający się w trendzie wzrostowym.

W zakresie indeksu bazowego dobrze zachowywały się wczoraj spółki handlu detalicznego, operatorzy telekomunikacyjni i największy krajowy ubezpieczyciel. Jak widać przeważa bardziej defensywne nastawienie. Dla DINOPL oraz CCC zainteresowanie wzbudziły publikacje lepszych od oczekiwań wyników finansowych, w przypadku DINO jest zdobywane nowe historyczne maksimum.

Zmiana notowań kontraktów terminowych na DAX i SP500 od wczorajszego popołudnia implikuje lekko spadkowy początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę przede wszystkim na krajowe dane o produkcji przemysłowej i budowlanej.

FW20 w układzie dziennym
 
FW20 w układzie 60-minutowym 
BM Alior Bank 
 
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Bloober Team SA, Piotr Babieno - Prezes Zarządu, #315 ZE SPÓŁEK   Omnichannel przyszłością rynku finansowego
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda