BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

01.09.2017 09:15  Analizy spółek giełdowych
Sytuacja rynkowa

Wczorajsza sesja przyniosła neutralne zachowanie WIG przy przewadze wzrostów na giełdach europejskich i kolejnej sesji wzrostowej w Stanach Zjednoczonych. Na krajowym rynku tym razem pozytywnie wyróżnił się mWIG40, pomimo dyskontowania przez rynek słabszych od oczekiwań wyników STALPRODUKTU i TRAKCJI (obie spółki w ogonie indeksu w dniu wczorajszym), a najmocniej w indeksie wzrosły notowania NEUKI (odrabianie strat po wcześniejszej dynamicznej zniżce spowodowanej pogorszeniem wyników finansowych), KERNELA (zgodnie ze środowym komunikatem FTSE Russell, KERNEL, obok CD PROJECT i KRUKA, trafić ma do indeksu mid-cap FTSE GEIS – EE) oraz SYNTHOSU (we wtorek po sesji spółka opublikowała ciepło przyjęty przez inwestorów raport półroczny). Trzecią sesję z rzędu korygowały się wyceny spółek energetycznych (spadki indeksu sektorowego WIG-Energia).
 
Opublikowane wczoraj dane makroekonomiczne z gospodarki polskiej nie przyniosły zaskoczeń na poziomie ogólnym (dynamika PKB w II kw. br. zgodna ze wstępnym szacunkiem, poniżej oczekiwań jednak dynamika inwestycji; wstępny odczyt CPI za sierpień zgodny z konsensusem).
 
Od zamknięcia wczorajszej sesji raporty okresowe opublikowały m.in. APATOR (przychody w II kw. br. zgodne z konsensusem PAP, ale zyski wyraźnie poniżej), COMARCH (w II kw. br. rozczarowały, tj. okazały się niższe od konsensusu PAP, zarówno przychody, jak i zyski), INTER CARS (wyniki II kw. br. zbliżone do oczekiwań rynkowych na poziomie przychodów i zysku netto, a nieco lepsze na poziomie operacyjnym) i MEDICALGORITHMICS (w II kw. br. lepsze od oczekiwań rynkowych zyski głównie za sprawą wyższej rentowności; PAP przywołuje słowa prezesa spółki, który oczekuje także udanego drugiego półrocza).
 
W kalendarium dzisiejszej sesji uwagę przykuwają odczyty przemysłowych PMI oraz, w przypadku amerykańskim, przemysłowe ISM, a także oficjalne dane z amerykańskiego rynku pracy (środowy raport ADP przyniósł odczyt wyraźnie lepszy od oczekiwań rynkowych). 
 
Więcej informacji w załączniku
 

Notowania mWIG40
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda