BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

18.09.2017 09:12  Analizy spółek giełdowych
Sytuacja rynkowa

Mimo terminu wygasania wrześniowej serii kontraktów terminowych, piątkowa sesja okazała się dość spokojna. Indeks WIG20 zanotował lekki spadek, kończąc tydzień poniżej 2500 punktów, co wpisało się w przewagę spadkowych tendencji na rynkach europejskich. W Stanach Zjednoczonych z kolei, pomimo słabszych od oczekiwań odczytów dynamiki sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej za sierpień (przy czym na dynamiki negatywnie oddziaływał huragan), główne indeksy giełdowe zanotowały kolejne wzrosty, a S&P500 pierwszy raz w historii przebił psychologiczny poziom 2500 punktów.
 
Po zamknięciu piątkowej sesji EUROCASH poinformował o zawarciu przedwstępnej umowy nabycia 100% udziałów w podmiocie kontrolującym sieć sklepów MILA, a więc strony doszły do porozumienia w ramach podpisanego wcześniej listu intencyjnego. Wartość transakcji ustalono na 350 mln zł – licząc po wskaźniku odnoszącym cenę do przychodów ze sprzedaży (w przypadku sieci MILA, za 2016 r.), transakcja ta byłaby porównywalna z obecnym wskaźnikiem dla EUROCASHu (licząc po obecnej kapitalizacji i przychodach za ostatnie 4 kwartały), tj na poziomie ok. 0,23 – 0,24, natomiast powyżej wskaźnika dla transakcji nabycia spółki EKO HOLDING (cena do przychodów na poziomie ok. 0,13). 
 
Nastroje rynkowe w otoczeniu zewnętrznym o poranku są pozytywne. Solidne wzrosty notują azjatyckie rynki wschodzące, zwyżkują także kontrakty terminowe na główne indeksy zachodnioeuropejskie. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na dane o inflacji w strefie euro i dane z krajowego rynku pracy. Jako wydarzenie tygodnia z kolei jawi się środowa decyzja FED ws. stóp procentowych, z oczekiwaną decyzją o starcie procesu redukcji sumy bilansowej przez bank centralny. 

Więcej informacji w załączniku
 
 

Notowania sWIG80
Notowania WIG20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda