BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

15.11.2017 09:13  Analizy spółek giełdowych
Sytuacja rynkowa

Po czterech z rzędu spadkowych sesjach indeksu WIG (i jeszcze dłuższej serii dla głównych rynków zachodnioeuropejskich), we wczorajszych godzinach porannych przypuszczać można było, że krótkoterminowo potencjał do spadków może się wyczerpywać, a odreagowanie wspierać mógł poranny wstępny odczyt z Niemiec o dynamice PKB za III kw. br., który wyraźnie przebił konsensus rynkowy.

I faktycznie, pierwsza faza sesji zarówno w Polsce, jak i na zachodzie Europy przyniosła zwyżkę, jednak szybko do głosu doszła strona podażowa, co w efekcie sprowadziło indeksy ponownie pod kreskę, co w przypadku eurolandu tłumaczyć można dynamicznym wzrostem EURUSD ( w drugiej fazie sesji dodatkowym czynnikiem było słabe otwarcie na giełdzie amerykańskiej), a w przypadku krajowym – podążaniem za rynkami bazowymi, przy czym w samej końcówce udało się wyciągnąć WIG na symboliczny plus. 
 
Wczorajszy wstępny odczyt dynamiki krajowego PKB w III kw. br. zaskoczył, podobnie jak w przypadku naszych zachodnich sąsiadów, in plus: +4,7% r/r vs. konsensus +4,5% r/r. Jest to najwyższa dynamika od IV kw. 2011 r. Dodatkowo zrewidowano w górę dynamikę PKB za II kw. br., do 4,0% r/r. Tak dobra dynamika wspierana jest, oprócz mocnego konsumenta (rosnące dochody gospodarstw domowych), także właśnie dobrą sytuacją gospodarczą u odbiorców naszych produktów, w tym na najważniejszym rynku, niemieckim. Dodatkowo, oczekuje się także pozytywnej kontrybucji inwestycji. Komponenty wzrostu PKB opublikowane zostaną 30 listopada, wraz z publikacją finalnego odczytu dynamiki przez GUS. 
 
Od zamknięcia wczorajszej sesji raporty okresowe przekazały m.in. BORYSZEW, KGHM, DINO i PZU (szczegóły w Wybranych komunikatach ze spółek).
 
W kalendarium dzisiejszej sesji ważne dane ze Stanów Zjednoczonych, w tym październikowa dynamika inflacji konsumenckiej i sprzedaży detalicznej. Nastroje w otoczeniu zewnętrznym o poranku są negatywne – umiarkowane spadki notują kontrakty terminowe na główne indeksy zachodnioeuropejskie, także sesja w Azji przebiega pod znakiem spadków
 
Więcej informacji w załączniku


Notowania KGHM
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda