BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

01.08.2019 12:16  Analizy spółek giełdowych
BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji Sytuacja rynkowa


W Stanach, po wzrostach w oczekiwaniu na decyzję Fed, nastąpił drastyczny spadek ze względu na rozczarowanie wypowiedzią prezesa J. Powella, który zasygnalizował, że decyzja o obniżce w tym momencie stopy referencyjnej o 25 pb nie oznacza cyklicznych podobnych zachowań. Dwóch członków Komisji głosowało przeciwko obniżce kosztu kredytu, pozostała reszta była za. Decyzja była uargumentowana negatywnymi implikacjami światowej sytuacji na kondycję USA oraz „przytłumioną presją inflacyjną”. Jest to pierwsze takie posunięcie od 2008 roku. Wczoraj zakończyła się kolejna tura negocjacji handlowych pomiędzy stronami konfliktu USA-Chiny. Rozmowy przebiegły konstruktywnie, a Azjaci zobowiązali się do zakupu amerykańskich produktów rolny. Kolejne obrady mają odbyć się na początku września. Po publikacji wyników finansowych wycena Apple wzrastała po przebiciu oczekiwań, podobnie jak europejski Fiat, Air France-KML, BNP Paribas, Credit Suisse, Puma, Airbus czy Ryanair. Zawiedli się inwestorzy na wynikach takich podmiotów jak GE, producencie półprzewodników AMD oraz Spotify. Dzisiaj wyniki poda ArcelorMittal, Avon, AXA, BMW, General Motors, GoPro, ING Group, Shell, Siemens i Sociate Generale. Produkt strefy euro przyrósł wstępnie o 1,1% r/r w Q2, co lekko przebiło oczekiwania.

Zobacz także: Analiza techniczna BIOTON

 
Polska giełda zanotowała wzrosty za wyjątkiem średnich spółek. Wśród podmiotów z grupy WIG20 najmocniej zyskiwały takie spółki jak PKO, Play, CD Projekt i CCC. Po drugiej stronie w obawie o wyniki finansowe spadała wycena mBanku.

Niepotrzebnie jednak, bo zysk netto instytucji finansowej przebił oczekiwania i w II kw. 2019 roku znalazł się na poziomie 331,6 mln zł. Bardziej zaskoczył rynek jednak ING BSK, który w drugiej ćwiartce roku osiągnął zysk netto na poziomie 470,3 mln zł podczas gdy konsensus wynosił 438 mln zł. Akcje GPW również mają dzisiaj potencjał do wzrostów, bowiem zysk netto uplasował się na poziomie 42,5 mln zł przy prognozie 39,9 mln zł. Wyniki PKP Cargo wypadły znacznie gorzej niż szacowano, dodatkowo przewóz towarów podmiotu w pierwszym półroczu spadł o prawie 8% w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. Spółka zanotowała korektę na poziomie prawie 4%. Inflacja CPI za lipiec w Polsce wyniosła 2,9% r/r co przebiło prognozę na poziomie 2,6%.

Globalne nastroje poranne są wyraźnie negatywne. Chociaż u nas wyniki spółek są powodem do uciechy, może okazać się że zabraknie nam siły na wybicie się z sentymentu.


WIG w układzie dziennym
  


 
BM Alior Bank 
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
Paweł Szczepanik przedstawia: PROSTE NARZĘDZIA W ANALIZIE TECHNICZNEJ | Analiza techniczna   startupy.tv| Lesław Sierocki, Companion Sp. z o.o.
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda