BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

07.08.2019 10:54  Analizy spółek giełdowych
BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji Sytuacja rynkowa

Główne indeksy w Stanach odrobiły część strat klarowanych przez ostatnie sesje. Zaostrzenia konfliktu handlowego bieg dalszy. USA wpisało Chiny na listę „manipulatorów walutowych” i zapowiedziało walkę z takim zachowaniem za pośrednictwem Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Wczoraj w odwecie Pekin na fixingu ustalił kurs juana na poziomie 6,9683 za dolara, podczas gdy oczekiwano 6,9871 za dolara. Chiński rząd wyprasza sobie oskarżenie i twierdzi, że zmienność kursu wynika z ostatnich gróźb prezydenta D. Trumpa. Prezes Chińskiego Banku Ludowego obiecał, że Chiny nie będą wykorzystywały kursu wymiany walut jako narzędzia do walki z USA. Reprezentacja Ameryki utrzymuje, że są wciąż otwarci są na negocjacje. Chiny natomiast, tak jak obiecały, zaprzestały skupować amerykańskie produkty rolne. Wciąż mają miejsce naciski na Rezerwę Federalną ze strony rządowej nakazujące obniżkę stóp procentowych nawet o 100 pb do końca roku. Byli prezesi Fed wystosowali apel w kierunku prezydenta D. Trumpa o zaprzestanie wywierania presji na obecnego prezesa Fed J. Powella w walce o niezależność od politycznych nacisków na Komitet. Zamówienia w przemyśle w Niemczech w czerwcu wypadły lepiej niż tego oczekiwano, natomiast produkcja przemysłowa wypadła już gorzej w tym samym miesiącu.


 
W Polsce sesja otworzyła się nad kreską, ale ze względu na spadek na rynku bazowym (Niemcy) kurs obniżył się a sesja ostatecznie zamknęła się pod kreską, za wyjątkiem średnich spółek. Wśród podmiotów z WIG20 najlepszą sesję zaliczył Alior, pomimo wyników wypadających poniżej oczekiwań rynkowych. Sąd Rejonowy Katowice-Wschód przedłużył do 30 sierpnia termin na złożenie planu restrukturyzacyjnego Zakładów Mięsnych Henryk Kania, któremu Alior udzielał kredytowania. Kurs akcji ZM Kania wzrastał o 4%. Spółka gamingowa BoomBit będzie dystrybuować produkcję Idle Coffee Corp na rynku chińskim. Dodatkowo spółka podała, że przychody wzrosły w lipcu o ponad 19% porównując do czerwca.

Kontrakty terminowe na DAX z rana, w obrocie pozagiełdowym, wzrastają odbijając sobie wczorajsze przereagowanie. Ostatnia sesja za Oceanem zakończyła się znacznie lepiej niż u nas. Wydawać by się mogło, że podążymy dzisiaj za Niemcami.


WIG w układzie dziennym
  


 
BM Alior Bank 
 
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
Paweł Szczepanik przedstawia: PROSTE NARZĘDZIA W ANALIZIE TECHNICZNEJ | Analiza techniczna   startupy.tv| Lesław Sierocki, Companion Sp. z o.o.
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda