BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

09.08.2019 09:13  Analizy spółek giełdowych
BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji Sytuacja rynkowa

Giełdy amerykańskie zanotowały solidne zwroty na wczorajszej sesji, pomimo strachu o napięcia na linii USA-Chiny. Wczoraj świat obeszła informacja, że Stany kończą przygotowanie listy produktów importowanych z Chin, które mają zostać objęte dodatkowymi cłami w wysokości 10% od początku września. Dokument ma zostać opublikowany jeszcze w tym tygodniu lub na początku następnego. Do administracji USA dochodzą wnioski z amerykańskich firm z prośbą o wyłączenie ich z konieczności poboru ceł. Przedsiębiorstwa w obliczu nowych taryf zapowiadają zwolnienia. Dodatkowo zakazuje się używania sprzętu Huawei przez agencje federalne oraz firmy państwowe. Chiński rząd na fixingu ustalił kurs juana na poziomie wyższym niż oczekiwano, nieco powyżej psychologicznej bariery na poziomie 7,0039 za 1 USD. Inflacja CPI w Chinach w lipcu ukształtowała się na poziomie delikatnie przekraczającym konsensus (2,8% r/r wobec 2,7% prognozy).

Na drugiej linii prezydent D. Trump toczy jednostronną walkę z Fed, który według niego podejmuje same złe decyzje a stopy, które ustanawia są na zdecydowanie za wysokim poziomie. Rynek zakłada obniżkę stóp procentowych na wrześniowym posiedzeniu Komitetu o 25 pb. Po publikacji wyników spadała wycena Kraft Heinz ze względu na poziom EBITDA w II kw. 2019 roku wypadającym znacznie poniżej oczekiwań. Udziały w ubezpieczycielu AIG rosły, bowiem zysk na akcję pozytywnie zaskoczył inwestorów. Na fali informacji o przejęciu Symantec przez Broadcomm, pierwszy podmiot notował 12% wzrost cen akcji. W Europie na wartości zyskał Carlsberg, który podniósł perspektywę zysków na 2019 rok. Spadała wycena producenta oświetlenia Osram po odrzuceniu propozycji przejęcia koncernu przez Allianz Global Investors.

 
Podobnie jak na rynkach bazowych, polska giełda notowała wzrosty a główne indeksy pokończyły sesję na zielono. Inwestorzy na całym świecie świętowali wczoraj ustanowienie kursu juana na poziomie wyższym niż się tego spodziewano. Wśród największych spółek najlepszą sesję zaliczyły CCC, Play i mBank. Po drugiej stronie znalazły się PGE, Alior i Lotos.

Pozytywne ożywienie z dnia wczorajszego nie utrzymało się w obrocie pozasesyjnym. Kontrakty terminowe oparte o DAX i S&P 500 spadają. Rynki w ostatnim czasie są bardzo wrażliwe na każdą nową napływającą informację, w zasadzie nawet kiedyś uznawana za małoistotną wiadomość może odwrócić bieg wydarzeń.


WIG w układzie dziennym
  


 
BM Alior Bank 
 
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
Paweł Szczepanik przedstawia: PROSTE NARZĘDZIA W ANALIZIE TECHNICZNEJ | Analiza techniczna   startupy.tv| Lesław Sierocki, Companion Sp. z o.o.
 

Notowania WIG
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda