BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

12.08.2019 10:43  Analizy spółek giełdowych
BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji Sytuacja rynkowa

Główne indeksy w Stanach Zjednoczonych zakończyły tydzień spadkami w obawie o eskalację wojny na linii USA-Chiny. W piątek prezydent D. Trump oświadczył, że nie będzie prowadził interesów z Huawei do czasu aż umowa pomiędzy stronami zostanie zawiązana. Zapowiedział jednak, że teraz to nie nastąpi. Rząd wycofuje się z przyznawania licencji na współpracę z koncernem, co jest odwetem za odstąpienie od zakupu amerykańskich produktów rolnych, bądź za ustanowienie kursu juana poniżej 7 za USD. Chiny, będący największym importerem ropy, mogą odwdzięczyć się ograniczeniem zakupów surowca z USA, którzy są natomiast największym jego producentem. Standardowo, w obliczu pogorszenia relacji pomiędzy mocarstwami, spadała wycena producentów półprzewodników. Korektę zaliczył również Uber wykazujący stratę netto w II kw. na poziomie 5,24 mld USD. Spadała cena akcji Goldman Sachs po wytoczeniu sprawy byłym i obecnym zarządzającym banku w Malezji w sprawie skandalu korupcyjnego tyczącego się funduszu 1MDB.

 

Wlk. Brytania stoi w obliczu recesji. Przyrost PKB k/k spadł o 0,2%. Jest to najgorszy odczyt od 2012 roku. Rosła wycena niemieckiej spółki Bayer, która zaproponowała 8 mld USD w ramach ugody  w sprawie produktu chwastobójczego Roundup.

W Polsce, podobnie jak na rynkach bazowych, indeksy notowały spadki za wyjątkiem małych spółek. Wśród największych podmiotów największą korektę zaliczyło PGNiG. Spółka poinformowała, że podmiot zależny (Elektrociepłownia Stalowa Wola S.A.), po wyroku sądu, musi zapłacić ok. 334 mln zł na rzecz Abener Energia. Tauron podpisał z prezydentem Stalowej Woli list intencyjny w sprawie budowy instalacji spalania paliwa alternatywnego (RDF). Przychody Monnari Trade w lipcu wyniosły ok. 22,3 mln zł, czyli o 18 % więcej porównując do analogicznego okresu roku poprzedniego.

Nastroje traderów grających na kontraktach terminowych opartych o DAX i S&P 500 są pozytywne, podobnie jak w Chinach. Dzisiaj, jeśli nie napłynie nowa, negatywnie cenotwórcza informacja, może nastąpić lekkie odbicie korekt z zeszłego tygodnia.


WIG w układzie dziennym
  


 
BM Alior Bank 
 
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
Paweł Szczepanik przedstawia: PROSTE NARZĘDZIA W ANALIZIE TECHNICZNEJ | Analiza techniczna   startupy.tv| Lesław Sierocki, Companion Sp. z o.o.
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda