BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

16.08.2019 12:46  Analizy spółek giełdowych
BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji Sytuacja rynkowa

Środowa sesja mocno pognębiła nastroje na krajowym rynku. Indeks największych spółek zniżkował o niemal 3%. Wysoka, czarna świeca marobuzu jednoznacznie wskazuje na wysoką presję podażową. Indeks WIG20 jest na nowym ponad 2 letnim minimum naruszając istotnie podstawę 1,5 rocznego trendu bocznego. Jeżeli dojdzie do potwierdzonego wybicia, potencjał dalszego spadku można szacować na ok. 300 pkt. Dla szerokiego indeksu WIG jak na razie jest przełamywany majowy dołek, kolejnym kluczowym wsparciem jest ubiegłoroczne minimum w pobliżu 54 tys pkt. Wtorkowa euforia powodowana informacją o przełożeniu terminu wprowadzenia dodatkowych taryf celnych przez USA na kolejne partie chińskich produktów dość szybko wyparowała i powróciły obawy o kondycję globalnej gospodarki, tym bardziej że Chiny konsekwentnie zapowiadają działania odwetowe, jeżeli USA będą próbowały dalej zaostrzać bariery handlowe.

Zobacz także: Inflacja w górę, złotówka traci

 

Od strony rynków finansowych obawy o globalne spowolnienie szeroko wysyłają rynki obligacji. Dla USA chwilowo rentowności 2 letnich obligacji były wyższe od 10 letnich papierów, przy czym na całej długości krzywej obejmującej również 12M papiery jest utrzymana tzw. inwersja, co w przeszłości z wyprzedzeniem kilku, kilkunastomiesięcznym zapowiadało recesję. Taka sytuacja obejmuje również obligacje brytyjskie i szwajcarskie. W tej sytuacji oczekiwania łagodzenia polityki pieniężnej mogą okazać się zbyt słabe dla stonowania negatywnych nastrojów rynkowych. Wczorajsza próba stabilizacji notowań, zwłaszcza na rynkach amerykańskich, powinna przynajmniej w odniesieniu do dzisiejszej sesji „uspokoić nerwy” krajowych inwestorów. Dodatkowo świąteczna przerwa zazwyczaj wpływa na obniżoną aktywność inwestycyjną, co oprócz niższych obrotów, zazwyczaj skutkuje niższą zmiennością notowań. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na krajowy odczyt o inflacji bazowej. Nawet po wyłączeniu cen energii i żywności, które ostatnio „obwiniano” za ogólny wzrost inflacji, prognozowany jest wzrost wskaźnika. W USA zostaną opublikowane dane z rynku pierwotnego nieruchomości (nowe budowy i pozwolenia) oraz wstępny wskaźnik nastrojów Uniw. Michigan.


WIG w układzie dziennym
  


 
BM Alior Bank 
 
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
Paweł Szczepanik przedstawia: PROSTE NARZĘDZIA W ANALIZIE TECHNICZNEJ | Analiza techniczna   startupy.tv| Lesław Sierocki, Companion Sp. z o.o.
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda