BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

19.08.2019 10:21  Analizy spółek giełdowych
BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji Sytuacja rynkowa

Pomimo wielu powodów do obaw, rynek akcji w Stanach i na świecie odbił. Jeden kraj po drugim doświadczają inwersji krzywej dochodowości obligacji skarbowych. Możemy już do nich zaliczyć Argentynę, Chiny po najsłabszym od 17 lat odczycie dynamiki produkcji przemysłowej i spowolnieniu sprzedaży detalicznej, Niemcy po odczycie rozczarowującej dynamiki PKB, Wielką Brytanię oraz USA. Do tego dochodzi napięta i ciągle zmienna relacja na linii USA-Chiny. W zeszłym tygodniu prezydent D. Trump ocenił, że do porozumienia, według jego wiary, dojdzie stosunkowo szybko a Chiny w jego ocenie chcą zawrzeć umowę, podczas gdy jeszcze niedawno od pierwszego września miały zostać nałożone cła na pozostałą wartość handlu z Chińczykami w wysokości 300 mld USD. Stanowisko D. Trumpa było odpowiedzią na groźbę odwetu za cła ze strony azjatyckiej. Pekin namawia jednak USA na rozmowę w tej kwestii. Wczoraj dziesiątki tysięcy protestujących wyszło na ulice Hong Kongu wciąż w walce o praworządność. Sekretarz finansowy Hong Kongu ostrzegł przed „ekonomicznym tajfunem” w związku z trwającymi protestami oraz niekończącą się wojną handlową. Europa stoi przed wyzwaniem Brexitu, który zbliża się wielkimi krokami. Jeśli twardy Brexit będzie miał miejsce, Wlk. Brytania może borykać się z brakiem paliwa, żywności i leków, jak donosi The Sunday Times bazując na oficjalnych dokumentach rządowych.

Zobacz także: Inflacja w górę, złotówka traci

 

Polscy inwestorzy nie spoglądają na rynek z takim optymizmem jaki występuje na rynkach bazowych. Świąteczny tydzień zakończył się spadkami. Wśród najmocniej spadających indeksów znalazło się Górnictwo, Telekomunikacja i Energia, przy czym WIG-Energia szorowało po historycznie najniższym poziomie. W WIG20 największą korektę zaliczyło Orange, KGHM, PGE. Dzisiaj sprawozdania finansowe opublikują między innymi takie spółki jak Alumetal i Dino.

W alternatywnym systemie obrotu nastroje z końca tygodnia na rynkach bazowych utrzymują się. Inwestorzy rynków akcji mają jednak wiele powodów do niepokoju, w szczególności jeśli chodzi o kondycję gospodarek i spółek, stąd racjonalnie więcej argumentów wskazuje na słabnący entuzjazm w obliczu recesji. Dłuższy wzrost mogłaby zapewnić nad wyraz pozytywna informacja, dla przykładu pojednanie USA i Chin co przed wyborami prezydenckimi się nie zapowiada.


WIG w układzie dziennym
  


 
BM Alior Bank 
 
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
Paweł Szczepanik przedstawia: PROSTE NARZĘDZIA W ANALIZIE TECHNICZNEJ | Analiza techniczna   startupy.tv| Lesław Sierocki, Companion Sp. z o.o.
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda