BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

21.08.2019 10:28  Analizy spółek giełdowych
BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji Sytuacja rynkowa

Sesja w Stanach zakończyła się pod kreską i przerwała ostatnio trwający lekki entuzjazm. Pomimo lepszych niż oczekiwano wynikach Home Depot zniżkował, zniżkowały również spółki technologiczne, banki czy Netflix. Rynki są napięte ze względu na podwyższone ryzyko recesji. Agencje prasowe ze Stanów donoszą, że administracja prezydenta D. Trumpa rozważa nawet obniżenie podatków od dochodów w obliczu spowolnienia, co zostało jednak zdementowane przez rząd. Dodatkowo inwestorzy z niecierpliwością wyczekują corocznego sympozjum bankierów centralnych w Jackson Hole, które rozpocznie się już jutro, ale punktem kulminacyjnym będzie wystąpienie prezesa Fed J. Powella w piątek, który może dać wskazówki co do dalszego kształtowania polityki monetarnej, a w szczególności wypatrywać będą sygnałów obniżki stóp procentowych na najbliższym posiedzeniu we wrześniu. Rynek z całą pewnością jest przekonany o obniżce kosztu kredytu o 25 pb. Poza tym kilka znaków co do dalszej ścieżki polityki pieniężnej w Stanach odnajdziemy w dzisiaj publikowanych „minutkach” Fed. Dzisiaj również opublikowane zostaną wyniki finansowe Lowe's i Target.

Zobacz także: Czy analitycy dobrze typują? Spółka dnia PKPCARGO

 

W Europie, podobnie jak w USA, uwaga zwrócona jest ku nastawieniu co do polityki monetarnej, ale i do kondycji strefy euro ze strony EBC, który opublikuje protokół ze swojego posiedzenia w czwartek. Na „tapetę” powrócił temat Włoch, które ostatnio nie są w najlepszej kondycji a do tego w dniu wczorajszym do dymisji podał się premier G. Conte ze względu na rozpad koalicji Ligi i Ruchu Pięciu Gwiazd.

W Polsce, poza małymi spółkami, indeksy akcji zakończyły sesję wzrostami. Wśród największych spółek najlepszą sesję zaliczyło Dino, które opublikowało, po raz kolejny, przed wczorajszą sesją wyniki finansowe przewyższające oczekiwania rynkowe. Drugą „gwiazdą” podczas wczorajszych notowań było CCC, które opublikowało szacunkowe dane finansowe, w tym poziom EBITDA za II kw. 2019 roku na poziomie 341,9 mln zł, który w znacznym stopniu przewyższył oczekiwania. Wyniki Lotosu nie zostały odebrane zbyt optymistycznie a kurs spółki zniżkował. Wiceprezes Grupy J. Kawula poinformował, że spodziewa się dalszego spadku wydobycia, ale liczy na uruchomienie produkcji na złożu Utgard w IV kw. 2019 roku. Dzisiaj opublikowany zostanie wskaźnik dobrobytu za sierpień wg BIEC, dynamika produkcji budowlano-montażowej za lipiec (prognoza 7,5% r/r), produkcji przemysłowej (prognoza 6,6% r/r). Wynagrodzenia w Polsce w lipcu wzrosły r/r 7,4% a zatrudnienie r/r 2,7%.


WIG w układzie dziennym
  


 
BM Alior Bank 
 
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
Paweł Szczepanik przedstawia: PROSTE NARZĘDZIA W ANALIZIE TECHNICZNEJ | Analiza techniczna   startupy.tv| Lesław Sierocki, Companion Sp. z o.o.
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda