BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

22.08.2019 11:40  Analizy spółek giełdowych
BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji Sytuacja rynkowa

Wczorajsza sesja dla amerykańskich giełd zakończyła się na plusie a „motorem napędowym” okazały się wyniki sektora detalicznego. W dniu wczorajszym opublikowane zostały „minutki” Fed, z których wynika, że większość członków Komitetu traktowało ostatnią obniżkę jako narzędzie dostosowujące w środku cyklu koniunkturalnego.

Pozostał zatem jeszcze jeden sygnał co do kształtu polityki monetarnej w Stanach w tym tygodniu – sympozjum w Jackson Hole, gdzie wypowie się prezes Fed J. Powell. W ostatnim czasie zmieniły się warunki panujące w gospodarce, przede wszystkim eskalowała wojna handlowa z Chinami, stąd może zmienić się także stosunek FOMC do polityki pieniężnej kraju.

Zobacz także: Komentarz surowcowy DM BOŚ - pallad, bawełna

 
 
W Europie podczas wczorajszych notowań panowały podobnie pozytywne nastroje. Włoska prasa doniosła, że Renault i Fiat wciąż prowadzą rozmowę na temat, zapomnianej już przez rynki, fuzji. We Francji w najbliższy weekend odbędzie się posiedzenie G-7, na którym omawiana będzie kondycja globalna w obliczu ostatnich zawirowań i lekarstwo na nie, w tym programy stymulujące. W Niemczech nie doszła do pełnego skutku sprzedaż 30-latków po ostatnich spadkach rentowności. Nabywców znalazło się na nieco ponad 40% wartości emisji. Dzisiaj opublikowany zostanie protokół z ostatniego posiedzenia EBC.

Polska giełda nie podzieliła nastrojów panujących na rynkach globalnych, a główne indeksy zaliczyły spadki. Mocną korektę zaliczyła KGHM Polska Miedź po wynikach finansowych z wczoraj. Co prawda były one zgodne z oczekiwaniami, ale inwestorzy obawiają się kondycji spółki w kolejnych kwartałach. Wycena Tauronu znajduje się na historycznym minimum. Spółki zależne Polenergii domagają się od grupy Tauron 48,3 mln zł. Z pozytywnych wiadomości, Tauron ogłosił przetarg do 13 września na realizację budowy pierwszej farmy fotowoltaicznej zlokalizowanej w Jaworznie. Spółka GTC opublikowała zysk netto w II kw. b.r. na poziomie niższym niż konsensus. PGNIG przedstawiło wyniki zgodne z szacunkami. PKP Cargo osiągnęły 47,9 mln zł zysku netto w I półroczu 2019 r., podczas gdy oczekiwano 49,3 mln zł. Prognoza co do poziomu EBITDA na cały bieżący rok została podtrzymana na 1,15 mld zł. Zysk netto w II kw. 2019 roku Banku Handlowego wypadł gorzej niż konsensus i ukształtował się na poziomie 133,1 mln zł. Pozostałe prognozowane dane są zgodne z konsensusem, bądź go przewyższają. Zarówno produkcja budowlano montażowa jak i przemysłowa w Polsce za lipiec wypadła gorzej niż oczekiwano. Dzisiaj podane zostaną wyniki sprzedaży detalicznej za lipiec (prognoza 7,3% r/r).


WIG w układzie dziennym
  


 
BM Alior Bank 
 
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
Paweł Szczepanik przedstawia: PROSTE NARZĘDZIA W ANALIZIE TECHNICZNEJ | Analiza techniczna   startupy.tv| Lesław Sierocki, Companion Sp. z o.o.
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda