BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

30.08.2019 10:07  Analizy spółek giełdowych
BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji Sytuacja rynkowa

Na rynki na nowo powróciła nadzieja na rozwiązanie konfliktu, albo chociaż wstrzymanie broni pomiędzy USA a Chinami. Główne amerykańskie indeksy notowały wzrosty po zapowiedziach prezydenta D. Trumpa o planowanych rozmowach „na innym poziomie” z Chinami, czego nie rozwinął.

Negocjatorzy z USA mają odwiedzić Pekin a strony pozostają w kontakcie. Wciąż jednak na rynkach akcji ciąży wizja 15% ceł na chińskie towary o wartości 300 mld USD, które zostały zapowiedziane w odwecie za 5-10% taryfy na amerykański import o wartości 75 mld USD. Nowe obciążenia mają obowiązywać od początku przyszłego tygodnia.

W Wlk. Brytanii rząd postanowił o zawieszeniu obrad parlamentu na pięć tygodni. Milion osób podpisało się pod petycją domagając się wydłużenia procesu wyjścia kraju z UE albo całkowitego wycofania się z pomysłu opuszczenia Wspólnoty. Przewodniczący Partii Pracy J. Corbyn zapowiedział złożenie wniosku o „wotum nieufności”. We Włoszech dotychczasowy premier G. Conte otrzymał od prezydenta S. Mattarelli nakaz utworzenia nowego rządu.

Zobacz także: Walka z deficytem w EuropieGłówne indeksy również w Polsce przyrosły na wartości. Najlepszą sesję wśród największych spółek zaliczyło Dino i JSW. Bogdanka podała, że w I połowie 2019 roku zysk netto ukształtował się na poziomie 197,9 mln zł a EBITDA na poziomie 434,4 mln zł, co było wyższe od szacunków. CD Projekt w II kw. 2019 roku osiągnął zysk netto na poziomie 33,9 mln zł wobec 18,6 mln zł konsensusu. Orange poinformował o zamiarze sprzedaży kompleksu nieruchomości Nowogrodzka/Barbary za około 350 mln zł. TS Games w ciągu najbliższych dni planuje wprowadzić grę Fishing Clash do sklepu Apple w Chinach. Cena akcji producenta podczas wczorajszej sesji przyrosła o prawie 8%. Prezydent USA D. Trump odwołał zaplanowaną za kilka dni wizytę w Polsce. Nieobecność usprawiedliwia nadciągającym nad Amerykę huraganem.

Kurs na indeksie WIG zbliża się do poziomów z października zeszłego roku. Wsparciem są teraz 54 tys. punktów. Dzisiejsze nastroje na rynkach bazowych w obrocie pozasesyjnym są lekko pozytywne. Mamy kilka argumentów za tym, aby i u nas panował optymizm, m.in. zaskakujące wyniki CD Projekt.

WIG w układzie dziennym
  


 
BM Alior Bank 
 
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
Paweł Szczepanik przedstawia: PROSTE NARZĘDZIA W ANALIZIE TECHNICZNEJ | Analiza techniczna   startupy.tv| Lesław Sierocki, Companion Sp. z o.o.
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda