Jesteś w: Strona główna » Giełda » Wiadomości giełdowe » Analizy spółek giełdowych

BM Alior Bank - Raport Rynkowy

12.09.2017 11:03  Analizy spółek giełdowych
Informacje gospodarcze

Z kraju:

Dziś o 14:00 opublikowana zostanie inflacja bazowa za sierpień (konsensus: 0,8% r/r).
 
W ocenie MR we wrześniu br., w porównaniu z sierpniem, ceny powinny wzrosnąć o około 0,1% głównie ze względu na niewielki wzrost cen żywności, a także wzrost – choć wolniejszy – cen w transporcie. Wskutek czynników sezonowych wzrosnąć powinny także ceny odzieży i obuwia, natomiast spaść powinny ceny w rekreacji i kulturze. Oczekujemy, że we wrześniu br. roczny wskaźnik inflacji wzrośnie nieznacznie do 1,9% - napisano w komentarzu do danych GUS.
 
Państwowy Dług Publiczny w II kwartale wzrósł o 0,3 k/k do 977 216,4 mln zł - podało MF.
 
Przynajmniej do połowy przyszłego roku nie będzie powodu, żeby podwyższać stopy procentowe, ze względu na niewystarczająco rozkręconą akcję kredytową – powiedział J. Żyżyński, członek RPP. Jego zdaniem, podwyżka stóp tylko ze względu na wzrost inflacji przydusiłaby gospodarkę. W jego ocenie wzrost PKB może przekroczyć 4% zarówno w 2017, jak i 2018 roku.
 
Udział Niemiec w polskim eksporcie po lipcu pozostał w porównaniu z analogicznym okresem 2016 r. na poziomie 27,2%, a w imporcie o 0,7 pkt proc. i stanowił 22,8% - podał GUS.
 
W ciągu najbliższych kilku miesięcy może pojawić się potrzeba obniżki stóp procentowych o 50 p.b. - uważa E. Łon, członek RPP. Wśród przyczyn wymienił m.in.: umocnienie się złotego, słabą dynamikę inwestycji, niskie stopy proc. w
otoczeniu oraz możliwe spadki cen surowców.
 
Po sierpniu budżet odnotował deficyt - poinformował wiceminister finansów L. Skiba.
 
Ze świata:
 
Rada Bezpieczeństwa ONZ przyjęła jednomyślnie w poniedziałek rezolucję o nałożeniu dodatkowych sankcji na Koreę Północną. Dodatkowe sankcje przewidują m.in. wprowadzenie limitu na dostawy ropy naftowej do Korei Płn.: do 500 tys.
baryłek od 1 października do końca 2017 roku i do 2 mln baryłek w ciągu 2018 roku i lat następnych. Nowe restrykcje wprowadzają także całkowite embargo na dostawy gazu ziemnego do Korei Płn. i zakaz eksportu północnokoreańskich
wyrobów tekstylnych.
 
Więcej informacji w załączniku

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda