Jesteś w: Strona główna » Giełda » Wiadomości giełdowe » Analizy spółek giełdowych

BM Alior Bank - Raport Rynkowy

21.09.2017 09:50  Analizy spółek giełdowych
Informacje gospodarcze

Z kraju:
 
Dziś o 14:00 opublikowany zostanie protokół z ostatniego posiedzenia RPP.
 
Analitycy MR spodziewają się we wrześniu spowolnienia dynamiki wzrostu produkcji do ok. 5% r/r, a w październiku dynamika powróciłaby do ponad 8- procentowego wzrostu.
 
Oceny bieżącej oraz przyszłej koniunktury wśród konsumentów pogorszyły się w stosunku do poprzedniego miesiąca - podał GUS.
 
Dochód rozporządzalny na osobę w 2016 r. wzrósł o 7% w porównaniu do 2015 roku i wyniósł 1 475 zł - podał GUS.
 
Zadłużenie Skarbu Państwa w lipcu spadło o 5 764,4 mln zł (-0,6%) m/m i wyniosło 939 931,1 mln zł - podał resort finansów. MF podał, że w sierpniu zadłużenie spadło o kolejne 3,4 mld zł (-0,4%) m/m i wyniosło 936,5 mld zł.
 
Zapadalność zadłużenia zagranicznego, według stanu na koniec lipca, w 2017 roku wynosiła 699 mln euro - wynika z raportu MF.
 
Zapadalność zadłużenia krajowego w obligacjach skarbowych, według stanu na koniec lipca, w 2017 roku wynosiła 22,5 mld zł - wynika z raportu MF.
 
Nadwyżka budżetu państwa po sierpniu wyniosła 4,9 mld zł - podało MF przed konferencją na temat wykonania budżetu.
Wicepremier, minister rozwoju i finansów M. Morawiecki zapowiedział na konferencji prasowej, że MF nie planuje zmian w podatkach sektorowych oraz w VAT.
 
Nie ma jeszcze ostatecznych ustaleń ws. reformy Otwartych Funduszy Emerytalnych - powiedział na konferencji prasowej wicepremier Mateusz Morawiecki.
 
Ze świata:

Dziś o 14:30 w USA opublikowane zostaną wnioski o zasiłek dla bezrobotnych (konsensus: 300 tys.).
 
Amerykańska Rezerwa Federalna pozostawiła bez zmian główną stopę procentową w przedziale1,00-1,25% - podano w komunikacie. Fed nadal oczekuje jeszcze jednej podwyżki stóp procentowych w 2017 r. i trzech w 2018 r. Rezerwa zamierza rozpocząć proces redukcji bilansu od października.
 
Utrzymywanie się inflacji w USA na niskim poziomie pozostaje dla Rezerwy Federalnej do pewnego stopnia "zagadką" - oceniła na konferencji prasowej J. Yellen, prezes Fed. Dodała, że zmiana polityki redukcji sumy bilansowej jest
możliwa, ale poprzeczka w tej kwestii jest zawieszona wysoko.
 
Więcej informacji w załączniku
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda