BM Alior Bank - Raport Rynkowy

12.08.2019 12:09  Analizy spółek giełdowych
BM Alior Bank - Raport Rynkowy Ostatnia sesja minionego tygodnia dla eurodolara przebiegała pod znakiem niezdecydowania, które trwało już 4 sesję z rzędu, a za co odpowiadało także puste kalendarium publikacji. EUR-USD na zakończenie tygodnia przyjął poziom 1,1198.

EUR-PLN symbolicznie umocnił się do 4,3221, natomiast krajowa waluta lekko zyskała do dolara: USD-PLN spadł do 3,6303. Amerykańskie obligacje 10-letnie odbiły lekko z rentownościami do 1,7340, a rentowności niemieckich odpowiedników spadły do -0,58%, nowego minimum. W ślad za Bundami, umacniały się także krajowe papiery, których rentowność tąpnęła do 1,951%, osiągając poziom najniższy od 2015 r. jedocześnie ustanawiając drugie historyczne dno. Krzywa rentowności skarbowego długu umocniła się również w średnim horyzoncie (o 5 p.b.) oraz wyraźnie osłabiła na krótkim końcu. Ubiegły tydzień mijał pod znakiem pustawego kalendarium publikacji ekonomicznych i informacji.


Zobacz także: BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

 
Pierwsza sesja nowego tygodnia pod względem atrakcyjności publikacji przypomina ubiegły tydzień. Dziś kalendarium jest zupełnie puste, natomiast jutro rynki poznają dane o inflacji CPI w USA w lipcu (konsensus 1,7% r/r), a w środę opublikowana zostanie krajowa inflacja (oczekiwania 2,9% r/r). W środę także podane zostaną dane o PKB w II kw. w Polsce (konsensus 4,5% r/r) oraz strefie euro (konsensus 1,1% r/r). Atrakcji informacyjnych jest kilka, co powinno przełożyć się na ciekawszy handel (w czwartek w Polsce obchodzone jest święto). Dzisiaj krajowe 10-latki testują historyczny dołek rentowności na 1,939%. Jeśli jutrzejsze i środowe dane rozczarowują, to dałyby pretekst kupującym do  przełamania dołka rentowności na skarbowych 10-latkach, a dla rynku akcji  wysłałby negatywny sygnał.


BM Alior Bank


Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
Paweł Szczepanik przedstawia: PROSTE NARZĘDZIA W ANALIZIE TECHNICZNEJ | Analiza techniczna   startupy.tv| Lesław Sierocki, Companion Sp. z o.o.
 


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda