BM Alior Bank - Raport Rynkowy

19.08.2019 12:58  Analizy spółek giełdowych
BM Alior Bank - Raport Rynkowy W piątek wiara rynków finansowych w utrzymanie negocjacji handlowych Chin i USA, po tym jak prezydent USA zaznaczył, że oba kraje kontynuują rozmowy sprawiła, że pojawił się apetyt na ryzyko. W piątek wzrosły rynki akcji, a dług i waluty EM wykonały korektę.

Sam EUR-USD pozostał wstrzemięźliwy, co pozwoliło na dalsze utrzymanie przewagi dolara do euro i zejście pary w granice 1,1089. Pomocą dla dolara mogły okazać się dodatkowo mocne dane z amerykańskiego rynku nieruchomości, szczególnie na poziome nowych pozwoleń na budowę. Nie zaszkodził z kolei słaby odczyt indeksu Michigan za sierpień.

Zobacz także: Inflacja w górę, złotówka traciNa tym tle złoty wyraźnie zyskał. Krajowa waluta skorzystała na dobrej percepcji walut w regionie, a także wyższego niż się spodziewano wyniku inflacji bazowej za lipiec, która wyniosła 2,2% r/r wobec spodziewanych 2,1% r/r. Nie przeszkodziło to jednak w kontynuacji umocnienia krajowych dziesięciolatek, które wyznaczyły nowe rekordy rentowności na poziomie zaledwie 1,721%.

Krajowym obligacjom nadal sprzyjała dobra percepcja w regionie, co uniezależniło wyceny od korygujących się w piątek rynków bazowych. Niemniej, warto zwrócić uwagę na nowy dzienny dołek rentowności na niemieckich
Bundach, na poziomie -0,727%. Dzisiejsza sesja rozpoczyna się w równie dobrych nastrojach co w piątek, dając
podstawę do wciąż mocnego zachowania krajowych aktywów. Lekko zyskuje również euro wobec dolara. Reszta dnia upłynie prawdopodobnie w oczekiwaniu na dane, a ciekawszym akcentem po stronie danych pozostaje dziś bilans płatniczy w strefie euro i inflacja CPI za lipiec. Oczekiwany deflacyjny odczyt wskaźnika może ponownie ciążyć euro, ale z drugiej strony budować mocniejsze oczekiwania na reakcje EBC. Tym samym krajowe aktywa będą dziś skorelowane z globalnymi reakcjami na dane o europejskiej inflacji.BM Alior Bank


Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
Paweł Szczepanik przedstawia: PROSTE NARZĘDZIA W ANALIZIE TECHNICZNEJ | Analiza techniczna   startupy.tv| Lesław Sierocki, Companion Sp. z o.o.
 


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda