BM Alior Bank - Raport Rynkowy

21.08.2019 12:09  Analizy spółek giełdowych
BM Alior Bank - Raport Rynkowy We wtorek rynki targane były sprzecznymi emocjami, co finalnie zapewniło jednak wzrost awersji do ryzyka. Z jednej strony optymizm mógł płynąć z uspakajającego tonu amerykańskiej administracji wobec negocjacji handlowych oraz przedłużonego okresu zawieszenia sankcji wobec chińskiego koncernu Huawei, ale z drugiej coraz bardziej widoczne staje się widmo spowolnienia gospodarczego w USA.

Wczorajsze wypowiedzi D. Trumpa sugerujące możliwość stymulacji fiskalnej, a także jego wyraźna retoryka oczekiwania łagodzenia polityki monetarnej przez Fed została odebrana negatywnie.

Zobacz także: Dolar utrzymuje mocną pozycjęW Europie z kolei obawy budzi rezygnacja włoskiego premiera G. Contego w związku z rozpadem koalicji Ligi i Ruchu Pięciu Gwiazd. W efekcie globalne indeksy akcyjne wczoraj spadły, dając podstawy do kolejnej sesji umocnienia długu. Na rynku walutowym EUR-USD lekko zyskał co wskazuje, że górę wzięty obawy o kondycję amerykańskiej gospodarki.

Tradycyjnie osłabienia dolara na rynku zapewniło poprawę percepcji złotego, który lekko zyskał wczoraj zarówno do dolara jak i euro. Krajowe dziesięciolatki skorzystały na odbiciu na rynkach bazowych nieznacznie, co sugeruje po części wpływ na krajowe aktywa rodzimych danych. Wynagrodzenia w lipcu wzrosły o 7,4% r/r co było wyższą wartością niż oczekiwano, przy zatrudnieniu rosnącym w tempie 2,7% r/r, zgodnie z oczekiwaniami.

W środę poranne publikacje produkcji przemysłowej i budowlano – montażowej za lipiec wypadły gorzej od konsensusu, choć okazały się wyraźnie lepsze niż w czerwcu. W efekcie złoty nadal zyskuje, korzystając również na kontynuacji osłabienia dolara. Dług z kolei o poranku ponownie słabnie. W kontekście reszty dnia zwracają dziś jeszcze uwagę dane z amerykańskiego rynku nieruchomości, ale w szczególności minutki z Fed. Publikacja będzie oceniana w kontekście szans na kontynuację luzowania monetarnego rozpoczętego w zeszłam miesiącu przez FOMC, ale również wyznacznikiem nastrojów przed piątkowym wystąpieniem J. Powella w Jackson Hole.


BM Alior Bank


Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
Paweł Szczepanik przedstawia: PROSTE NARZĘDZIA W ANALIZIE TECHNICZNEJ | Analiza techniczna   startupy.tv| Lesław Sierocki, Companion Sp. z o.o.
 


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda