BM Alior Bank - Rynek Akcji

31.01.2019 09:44  Analizy spółek giełdowych
BM Alior Bank - Rynek Akcji Na amerykańskiej giełdzie duże wzrosty po ponownym zapewnieniu przez szefa FED J. Powella o cierpliwości w kwestii polityki monetarnej. Rynek usłyszał także, że czynniki determinujące ponoszenie stóp procentowych uległy osłabieniu.

Kolejne decyzje w tej kwestii będą zależały od danych makroekonomicznych dla US. Stopa pozostała na poziomie 2,25-2,50 proc. W Stanach przybyło 213 tys. nowych miejsc pracy wobec 178 tys. konsensusu. Rozpoczęły się rozmowy tyczące się relacji handlowych. Niektórzy analitycy oceniają, że przeszkodą może być zatrzymanie wiceprezes Huawei. Dochodzą także informacje, że rynki nie przewidują niepowodzenia i przez to taki scenariusz nie jest uwzględniany w cenie. W dniu dzisiejszym uzyskamy informację o liczbie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w US za ostatni tydzień.

W strefie euro topowym tematem jest kwestia brexitu. Goldman Sachs ocenił, że jest 15 proc. prawdopodobieństwo wyjścia UK ze wspólnoty bez umowy a 35 proc. szanse daje na porzucenie planu opuszczenia UE. Strefa Euro przedstawi dzisiaj dynamikę wzrostu PKB (prognoza 1,2 proc. r/r) a swoje wystąpienie będzie miał szef Bundesbanku J. Weidmann.

Zobacz także: Czy analitycy dobrze typują? Spółka dnia PGE

W Polsce spadki. CCC ponad 4 proc. na minusie ze względu na brak uzyskania decyzji UOKiK na przejęcie kontroli nad Gino Rossi. Santander podobnie po publikacji rozczarowujących danych finansowych. PGE przeciwnie. W komunikacie podano, że trzynaście podmiotów jest zainteresowanych budową morskich farm wiatrowych.

Rynek zbliża się do poziomu wsparcia na 59616. Może euforia ze Stanów pomoże odbić się od dolnego ograniczenia i kurs powróci do zapoczątkowanego kilka sesji wcześniej wybicia ze średnioterminowego trendu bocznego.

WIG w układzie dziennym
Wybrane wydarzenia w spółkach


ALCHEMIA

Początek zapisów na sprzedaż akcji po 4,80 zł za sztukę w wezwaniu ogłoszonym przez Romana Karkosika, Grażynę Karkosik, Boryszew, Impexmetal oraz Eastside-Bis.

CHEMOS

Publikacja skonsolidowanego raportu za I kwartał 2018 roku.

DataWalk

Zakończenie zapisów na akcje serii M w ramach transzy detalicznej.

GINOROSSI

Zakończenie zapisów na sprzedaż akcji po 0,55 zł za sztukę w wezwaniu ogłoszonym przez CCC Spółka Akcyjna.

GPRE

 

Wypłata dywidendy zaliczkowej w wysokości 0,08 euro na akcję.

IQP

NWZA ws. zmian statutu oraz dalszego istnienia spółki.

KBDOM

NWZA ws. uzupełnienia składu RN obecnej kadencji.

SESCOM

Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za za rok obrotowy 2017/2018.

SUWARY

Publikacja skonsolidowanego oraz jednostkowego raportu za rok obrotowy 2017/2018.Zobacz także:
Nadal brak kierunku na Wall Street


BM Alior Bank


Zobacz także inne materiały wideo:

#BIZNESwDRODZE, odcinek 9, Karol Zarajczyk, URSUS SA   PODSUMOWANIE ROKU 2018: Mateusz Mucha, DM Navigator
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda