BM Alior Bank - Rynek Akcji

01.02.2019 10:20  Analizy spółek giełdowych
BM Alior Bank - Rynek Akcji Na fali informacji o pozostawieniu stopy procentowej na niezmienionym poziomie oraz usunięcia sformułowania o planowanych podwyżkach stóp procentowych a także dobrych wieści z prowadzonych negocjacji handlowych rynek amerykański mocno zwyżkował.

W kwestii rozmów na linii Chiny-USA padł pomysł spotkania dwóch prezydentów w lutym. D. Trump zapewnia na Twitterze, że negocjacje idą w dobrym kierunku. Nie ma niestety żadnych konkretnych decyzji ani informacji o stanowisku Chin do ochrony własności intelektualnej USA ani reform gospodarczych po stronie Chin, których wymagają Stany. Dodatkowym ogniwem napędzającym wzrosty były pozytywne wyniki spółek. Facebook 13 proc. na plusie po wyższym od oczekiwań poziomie EPS. General Electric plus 14 proc., także zaskakując dobrymi wynikami za IV kw. 2018 roku. UPS czy MasterCard podobnie. Do negatywów można zaliczyć odczyt wniosków o zasiłek dla bezrobotnych za zeszły tydzień. Tutaj 253 tys. sztuk wobec 215 tys. prognozy. Dzisiaj raport ISM dla przemysłu oraz dane z rynku pracy dla USA.

Zobacz także: 2019 leczy rany po 2018. Podsumowanie wydarzeń na rynkach finansowych

Z Europy dochodzą słuchy o potencjalnej fuzji Deutsche Banku z Commerzbank przez co akcje tego pierwszego podmiotu zniżkowały o 4,3 proc. W UK oświadczono, że proces Brexitu może się przedłużyć aby Izba Gmin miała czas na przegłosowanie powiązanych aktów legislacyjnych. We Włoszech recesja zaapelowana przez statystyków. PKB Strefy Euro za IV kw. 2018 roku 1,2 proc. w górę r/r wobec 1,6 proc. rok wcześniej. Szef Bundesbanku J. Weidmann ogłosił, że słabość Niemieckiej gospodarki przeniesie się na 2019 rok a wzrost będzie znacznie niższy niż szacowano kilka tygodni temu.

Polska giełda powieliła trendy zza Atlantyku. Santander najmocniej poszedł w górę po informacji o wysokiej redukcji zatrudnienia. LPP odbił się po zniżkowej sesji zapoczątkowanej informacją o wydłużonym roku obrotowym. CCC i Gino Rossi poinformowały rynek o planowanej współpracy podmiotów co skutkowało zwyżką obu spółek.

WIG wybił się z krótkoterminowego trendu spadkowego. Miejmy nadzieję, że będzie to oznaczało kontynuację drogi do poziomu 61670,6.

WIG w układzie dziennym
Zobacz także: Fed zmienia nastawienie

BM Alior Bank


Zobacz także inne materiały wideo:


#BIZNESwDRODZE, odcinek 9, Karol Zarajczyk, URSUS SA   PODSUMOWANIE ROKU 2018: Mateusz Mucha, DM Navigator
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda