BM Alior Bank - Rynek Akcji

14.02.2019 12:23  Analizy spółek giełdowych
W związku z pozytywnymi wieściami z frontu wojny handlowej na linii USA-Chiny rynek amerykański notuje wzrosty. W piątek ma nastąpić spotkanie prezydenta Chin z sekretarzem skarbu Stanów a dodatkowo w mediach padła informacja, że nowa umowa powinna zostać zawiązana przed wyznaczonym terminem w marcu.

Istnieją plany wprowadzenia programu, który automatycznie będzie nakładał cła w przypadku gdyby eksport chiński przekraczał wyznaczone normy. W dniu wczorajszym przedstawiciel USA oświadczył, że rozmowy idą dobrze. Jeśli chodzi natomiast o umowę wypracowaną pomiędzy Republikanami a Demokratami w toczącym się sporze o mur to prezydent D. Trump wyraził się, że nie jest z niej zadowolony, ale jak na razie jej nie odrzuca. Nowa kwota przewidziana na projekt stanowi jedynie jedną czwartą wcześniej przewidzianych środków. Czasu na podjęcie decyzji jest mało, bowiem jutro (15 luty) mija termin, do którego rząd wznowił swoje prace. W kwestii podwyżek stóp procentowych opinie wyrażane przez przedstawicieli Fed wskazują, że po ich stronie należy zwracać uwagę na presję inflacyjną, która na ten moment nie występuje. Najnowszy odczyt inflacji CPI na poziomie 1,6 proc. r/r. Dzisiaj swoje wyniki opublikuje Coca-Cola.

Chiny opublikowały dane tyczące się handlu zagranicznego, które poziomami przekraczały prognozowane wartości. Tutaj eksport wzrósł o 9,1 proc. r/r za styczeń (prognoza -3,2 proc.), import spadł o 1,5 proc. (prognoza -10 proc.). Bilans handlu zagranicznego na poziomie 39,2 mld USD. Oznacza to spadek o nieco ponad 30 proc. w stosunku do poprzedniego odczytu.

Pomimo pozytywnych nastrojów za oceanem, giełda warszawska mocno zniżkowała. Wśród jednych z nielicznych notujących zwyżki znalazła się spółka KGHM. Najniżej LPP. Poza WIG20 zwyżkował ING Bank Śląski po pozytywnie odebranych danych za IV kw.

Zobacz także: Euro i przemysł Eurolandu

Chwilę po rozpoczęciu nowego roku, po wybiciu ponad linię oporu, zaczął kształtować się na razie krótkoterminowy trend boczny. Po wczorajszej mocno spadkowej sesji istnieje ryzyko testu wsparcia na poziomie 59,6 tys. pkt. Jeśli kurs spadnie poniżej tego poziomu to oznaczać to będzie osłabienie siły popytu. Ponadto wyklarowała się dodatkowa linia trendu, po przełamaniu której może okazać się, kurs indeksu może kierować się w do grudniowego dołka w rejonie 57 tys. pkt.

WIG w układzie dziennym

Zobacz także: PKB Polski, PKB Eurolandu


BM Alior BankObejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Paweł Szczepanik przedstawia: DŁUGOTERMINOWA ANALIZA INDEKSÓW mWIG40 i sWIG80 | Analiza techniczna   Jak budować portfel inwestycyjny na lata? Przegląd różnych klas aktywów
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda